14 mm netbook Intela. Najcieńszy na świecie (?)

Tegoroczny Computex bez wątpienia należy do urządzeń mobilnych. Intel zaprezentował dziś najcieńszego na świecie netbooka, który ma zaledwie 14 mm grubości. To tyle, co telefon komórkowy!

14 mm netbook Intela. Najcieńszy na świecie (?)
Jan Blinstrub

Tegoroczny Computex bez wątpienia należy do urządzeń mobilnych. Intel zaprezentował dziś najcieńszego na świecie netbooka, który ma zaledwie 14 mm grubości. To tyle, co telefon komórkowy!

Na szczegółowe informacje dotyczące nowych produktów Intela będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni.

Netbook, bazujące na nowej platformie Canoe Lake. Umożliwia ona tworzenie netbooków cieńszych nawet o 50%. Zaprezentowany prototyp korzysta z jedno lub dwurdzeniowego procesora Intel Atom.

Intel mówi oczywiście o rewolucji. Prototypowy, ultracienki netbook, choć robi wrażenie, nie jest jednak produktem przełomowym. Już teraz dostępne są  urządzenia bazujące na procesorach ARM, które pod wieloma względami przewyższają Atomy. Oczywistym przykładem jest iPad.

Dziś pisaliśmy o nowych układach Snapdragon, które jeszcze w tym roku mają trafić na rynek. Z powodzeniem poradzą sobie one z odtwarzaniem materiału HD czy grami (znów, spójrzcie na tablet Apple czy urządzenia z Androidem).

Moim zdaniem Intel jest nieco spóźniony. Czyżby zignorował konkurencję?

źródło: ZDNet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.