20 niezwykłych projektów paznokci

Wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak olimpiada dla twórców „tipsów” i innych ozdobnych modyfikacji paznokci? Otóż istnieje i specjalnie na nią przygotowano całą masę naprawdę zadziwiających projektów.

20 niezwykłych projektów paznokci
Marek Maruszczak

Niezwykłe projekty paznokci 1

Nie mogę powiedzieć, że podobają mi się dziewczyny z tak „odpicowanymi” paznokciami. Nie zmienia to jednak faktu, że projekty wyglądają niesamowicie i fajnie jest na nie popatrzeć w sztucznym, internetowym środowisku. Jeszcze ciekawiej byłoby odwiedzić zawody Nailympics i na żywo (byle nie u swojej kobiety) zobaczyć wszystkie dziwaczne pomysły projektantów.

Obraz
Obraz
Obraz

Niezwykłe projekty paznokci 2

Mówiąc o współczesnej „sztuce” ozdabiania paznokci należy wspomnieć o jej początkach. Do spopularyzowania tego zabiegu kosmetycznego najbardziej przyczyniła się amerykańska sprinterka Florence Griffith Joyner znana również jako Flo-Jo. Podczas olimpiady w 1988 roku, biegaczka pomalowała swoje paznokcie na czerwono, biało i niebiesko aby uzewnętrznić swoje patriotyczne poglądy.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Niezwykłe projekty paznokci 3

Zawody Nailympics co roku przyciągają setki uczestników z różnych stron świata. W 2010 roku w mistrzostwach wzięły udział 354 osoby z 24 różnych państw. Uczestnicy Nailympics występują w drużynach i biorą udział w różnych „paznokciowych” dyscyplinach. Najbardziej widowiskową z nich jest „fantasy nail art”.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Niezwykłe projekty paznokci 4

Nie wszystkie projekty, które znalazły się w dzisiejszych galerii pochodzą z Nailympics. Niektóre powstały jako wystawowe dzieła sztuki. Czy zasłużyły na to miano? O tym zdecydują osobiste gusta.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Niezwykłe projekty paznokci 5

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.