Polska i Polacy w grach komputerowych [cz. 2]. Wałęsa, Kopernik i żołnierze AK

Ten artykuł ma 10 stron:
Polska i Polacy w grach komputerowych [cz. 2]
Pod artykułem „Polska i Polacy w grach komputerowych. Nie zawsze byliśmy przedstawiani w dobrym świetle!” znalazły się wiele komentarzy, wskazujących na niewymienione gry, pasujące do tego tematu. Oto kolejna część zestawienia, z którego dowiecie się, kto, gdzie i w jaki sposób wspomina w grach o Polsce.
Dla przypomnienia, w poprzedniej części znalazły się:
Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5
- Twilight 2000
- Call of Duty 3
- Uprising 44: The Silent Shadows
- Solidarność
- Medal of Honor: Warfighter
- Sołtys
- SOCOM 3: U.S. Navy SEALs
- Codename: Panzers – Faza pierwsza
- Piotrków 1939
- Assassin’s Creed III
- Wolfenstein 3D
- Silent Hunter II
- GTA IV
- Jagged Alliance 2
Czas uzupełnić tę listę!
Company of Heroes 2
Ten tytuł wywołał niedawno sporo kontrowersji w Rosji. Rosjanie poczuli się przez twórców gry obrażeni, a niezła gra, oceniana bardzo wysoko przez recenzentów miała w serwisie Metacritic zaledwie dwa punkty na dziesięć możliwych.
Wszystko przez falę rosyjskich graczy, którzy oburzyli się z powodu wierności historycznej gry. W Copmany of Heroes 2 możemy bowiem zobaczyć w działaniu oddziały NKWD, egzekucję żołnierzy AK, wspomnienie kanibalizmu w oblężonym Leningradzie czy ponury obraz gułagu.
Wierność historyczna Company of Heroes 2 ma jednak również inne odcienie – twórcy gry, co nieczęsto się zdarza, nie zapomnieli o Polakach i dla zachodnich graczy ten tytuł może być małą lekcją nieznanej historii.
Znajdziemy w nim bowiem wątek powstania warszawskiego i braku pomocy ze strony Rosjan (polscy producenci gniota Uprising 44 całkowicie przemilczeli tę kwestię!), mamy również misję z wyzwoleniem Lublina, po której następuje wzmianka o obozie zagłady w Majdanku.
Można również pokierować oddziałem AK, a gra nie bawiąc się w niedopowiedzenia uświadamia, jaki był stosunek Związku Radzieckiego do polskich partyzantów. Ostatnią, „polską” misją jest szturm na poznańską Cytadelę.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze