26 000 iPadów do dyspozycji szkół w okolicach San Diego

Dla okręgu San Diego, który obejmuje ok. 200 szkół, zakupiono 26 000 iPadów. Będą one wykorzystywane przez dzieci w placówkach edukacyjnych w ramach projektu Proposition S. W Polsce uczniowie ciągle uczą się obsługi DOS-a.

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia
Kamil Nowotnik

Dla okręgu San Diego, który obejmuje ok. 200 szkół, zakupiono 26 000 iPadów. Będą one wykorzystywane przez dzieci w placówkach edukacyjnych w ramach projektu Proposition S. W Polsce uczniowie ciągle uczą się obsługi DOS-a.

Obecnie jeszcze nie wiadomo, w jakie oprogramowanie będą wyposażone tablety, ale spekuluje się, że uczniowie dostaną je do swoich rąk z najnowszą wersją iBooks - bo przecież nie z grami (pamiętajmy, że Baldur’s Gate pojawi się na iPada). Zaproponowane oprogramowanie wydaje się pomysłem racjonalnym, w końcu dzieci nie będą musiały dźwigać ze sobą książek, choć w USA rzecz ma się nieco inaczej niż w kraju na Wisłą. Większość podręczników uczniowie zostawiają w szafkach, a zabierają te, które są im potrzebne do nauki w domu.

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Pozostaje jeszcze kwestia rozdzielenia zakupionych urządzeń pomiędzy szkoły znajdujące się w okręgu objętym programem. Jednak już teraz spekuluje się, że większość iPadów trafi do dzieci z 5. i 8. klas oraz do licealistów.

Cała ta sytuacja wprawia mnie w zadumę. Nie dlatego, że zazdroszczę młodym. Niech się rozwijają najlepiej, jak to tylko możliwe. Po prostu przypomniało mi się, że niedawno posłowie i senatorowie w naszym kraju kupili sobie z naszych pieniędzy 500 iPadów. Dobrze, że na tym się skończyło, bo był jeszcze projekt "Mobilny poseł". A dzieci? Rodzice zafundowali parlamentarzystom zabawkę, to własnym dzieciom narzędzia do edukacji nie kupią?

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.