Miasta przyszłości TOP 10! (wideo) oraz ekstra dodatek wideo

miasto przyszłości

miasto przyszłości

Czy zastanawialiście się kiedyś jak mogą wyglądać miasta przyszłości? Czy niesamowite gadżety i technologie opisywane na Gadżetomanii będą częścią naszego dnia powszedniego za następne 50 lat? Tak się składa, że przypadkiem natknąłem się na wizualizację przedstawiającą koncept jakiegoś miasta, potem drugą i trzecią… Doszedłem do wniosku, że warto choć trochę przybliżyć Wam wizję naszego otoczenia w magicznej i nieznanej przyszłości.

Chicago Spire – najwyższy wieżowiec Ameryki

Artykuł podzieliłem na dwie części. W pierwszej możecie zobaczyć materiały wideo związane z koncepcjami miast. W drugiej zamieściłem 2 dodatki. Znajdziecie w nich krótkie historyczne podsumowanie rozwoju komunikacji i kreatywności, które uświadomi, że sposób życia i myślenia rzeczywiście mocno ewoluował przez ostatnie kilkanaście lat. Sądzę, że gdyby tak się nie stało utknęlibyśmy w miejscu z osłabioną możliwością rozwoju i skąpą wyobraźnią.

Część 1: Miasta Przyszłości

1. Koncepcja Urugwaju na rok 2056. Od razu powiem, że jest to mój numer 1. Zachwyca mnie płynność i spojrzenie "od kuchni" na nowe rozwiązania i technologie. Oczywiście sama animacja w sobie również jest niesamowita.

2. Przyszłość Kuwejtu. Projekt przedstawiony zupełnie jak filmowy trailer.

3. Oczywiście nie mogłoby się obejść bez ekologii. Każdy dobrze przemyślany plan przebudowy czy rozbudowy powinien uwzględniać środowisko jako najwyższe dobro. Stworzenie miasta pod szyldem "zero emisji spalin" powinno przyświecać jako jedno z najwyższych dóbr i przywilejów.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... komputerowy bug

Najwyższy drapacz chmur będzie miał 1609 metrów i 34 cm

4. Na pewno wiele osób oglądało film "Ja, Robot". Reżyser pokusił się o wszczepienie znacznej ilości futurystycznych pojazdów, budynków i technologii w obraz dobrze znanego i wysłużonego miasta.

5. Wizualizacja 360° przedstawiająca Szanghaj w bliżej nieokreślonej przyszłości.

6. Vedropolis czyli aglomeracja szczycąca się pozyskiwaniem energii z wiatru i Słońca. Jak wspomniałem wcześniej- zero emisji.

7. Jacques Fresco i jego "Utopia". Możliwe, że ktoś z Was widział projekty tego architekta na kanale Discovery. Zobaczcie mistrza w akcji.

8. Zielone miasto przyszłości. Tutaj uwzględniono architekturę, komunikację i przede wszystkim ekologiczne rozwiązania.

Wieżowiec – śmigłowiec

9. NASA pokazuje własny punkt widzenia czyli to co będzie możliwe do ujrzenia z przestrzeni kosmicznej kiedy futurystyczna przyszłość okaże się rzeczywistością.

10. Tutaj zobaczymy nie tylko rozwój dzisiejszych metropolii, ale także zalążki kolonizacji innych…planet.

Część 2: Dodatki

Niektórzy mogą czuć się nieporuszeni lub zobojętnieni futurystycznym obrazem. Inni przymkną oko na materiały, które zobaczyli i pomyślą, że ta przyszłość ich nie dotyczy. Nie mam na to bezpośredniego wpływu, ale przypomnę Wam dawne czasy, kiedy to można było śnic o dostępie do szerokopasmowego internetu, posiadaniu komputera, odwiedzaniu Gadżetomanii i otrzymywania każdego dnia najświeższych informacji ze świata nauki. Te dobrodziejstwa dla większości nie są już niczym specjalnym lub trudnym do pozyskania. Pamiętajcie, że rozwój nauki i techniki przyspiesza i myślę, że możemy oczekiwać na kolejny "bum".

Na sam koniec proponuję fotografie ukazujące miejsca, które prawdopodobnie zdążymy odwiedzić jeszcze podczas obecnego życia. Zaznaczam, że to tylko koncepcje i projekty.

źródło: Alternative-Energy-News, YouTube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację