3 tanie telewizory 65 cali. Wielki ekran w niewielkiej cenie

3 tanie telewizory 65 cali. Wielki ekran w niewielkiej cenie
Łukasz Michalik

16.10.2016 19:01, aktual.: 10.03.2022 09:13

Duży telewizor nie musi być drogi! Jeśli głównym kryterium wyboru jest da nas wielkość ekranu, a funkcje smart czy dodatkowe wyposażenie odgrywają rolę drugorzędną, bez trudu znajdziemy modele, które przy ekranie o wielkości 65 cali kosztują mniej, niż 4 tys. złotych.

Chcesz mieć duży telewizor? Nie musisz wydawać majątku! Choć topowe modele kuszą wyrafinowanymi technologiami i ogromnymi możliwościami to – jeśli zaakceptujemy pewne kompromisy - sprzęt z dużym ekranem możemy kupić w zaskakująco przystępnej cenie.

Choć możemy zapomnieć o 4K, wsparciu dla HDR czy wbudowanych głośnikach o dobrej jakości to dla wielu użytkowników są to zbędne dodatki. Dość wspomnieć, że 39 proc. widzów nie dostrzega różnicy pomiędzy DVD i Blu-ray. A jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać za niewykorzystywane funkcje, których i tak się nie doceni?

Z drugiej strony warto pamiętać, że poza ekranem telewizory te oferują niewiele więcej, a w ich oficjalnych specyfikacjach znajdziemy albo marketingowe przekłamania (jak odświeżanie 400 Hz), albo dezinformujące ogólniki (jak np. „wysoki współczynnik kontrastu”) lub dane mało prawdopodobne, jak podświetlenie DLED w budżetowym telewizorze.

Obraz

Dyskusyjne są również funkcje smart – choć producenci chwalą się nimi w specyfikacjach, to w praktyce sprowadzają się do nielicznych, fabrycznie preinstalowanych aplikacji, jak okrojona przeglądarka internetowa czy player YouTube.

Bez problemu doceni się za to cechę widoczną na pierwszy rzut oka – wielki, zajmujący sporą powierzchnię ekran. Jakie dostępne na polskim rynku modele oferują dużą przekątną za przystępną cenę?

Panasonic TX-65C320E

Obraz

Kupując ten telewizor warto pamiętać o ważnej kwestii – kuszące logo Panasonic to wabik, bo producentem, ale i projektantem sprzętu (inne od większości Panasoniców jest choćby menu), jest turecki koncern Vestel, produkujący również dla wielu innych, znanych marek.

Kruger&Matz KM0265

Obraz

Haier LEF65V200S

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)