30 najciekawszych podstawek pod napoje z całego świata

Niektóre podkładki dostarczają niemal tyle radości, co sam napój. Te zebrane w dzisiejszej galerii należą do najfajniejszych modeli z pubów, restauracji i klubów całego świata.

30 najciekawszych podstawek pod napoje z całego świata
Marek Maruszczak

19.08.2011 23:00

Najciekawsze podstawki pod napoje 1

Podstawki pod piwo, czyi tzw. wafle początkowo były wyrabiane z porcelany, fajansu lub blachy. Miały chronić stół nie tylko przed zalaniem, ale również przed uszkodzeniem przez ciężkie kufle z piwem. Pierwszą tekturową podstawkę opatentowała w 1892 roku Robert Puth z Drezna.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Najciekawsze podstawki pod napoje 2

Z czasem na podstawkach zaczęły się pojawiać reklamy browarów, a obecnie można znaleźć na nich również między innymi łamigłówki i plany miast. Rozmaitość wzorów na piwnych waflach (nazwa wzięła się od najczęściej występujących kształtów) sprawiła, że podstawki stały się obiektem kolekcjonerskim. osoby zbierające podkładki to birofiliści-tagestolodzy.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Najciekawsze podstawki pod napoje 3

Jeżeli macie dobry pomysł na własne podstawki pod napoje, chcecie zareklamować swój pub lub właściwie dowolny inny produkt, to możecie skorzystać z usług licznych witryn internetowych drukujących podkładki.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

K.I.T.T

Źródło: Acid CowWiki

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.