5 najniezwyklejszych wynalazków studentów

5 najniezwyklejszych wynalazków studentów
22.11.2011 00:45
5 najniezwyklejszych wynalazków studentów
Łukasz Wieliczko
Łukasz Wieliczko

Kreatywność studentów nie zna granic. I nie chodzi mi tu bynajmniej o liczbę sposobów spożywania alkoholu, ale o rzeczywiste osiągnięcia technologiczne. Zobaczcie zresztą sami – zapraszamy!

Deszyfrator

Możesz znać jeden numer, dwa albo nie znać żadnego – dla Masterlocka to nie problem. Robot LockCracker (z ang. „łamacz zamków”) zbudowany przez studentów z  Olin College of Engineering poradzi sobie z każdym zamkiem szyfrowym. Jak to działa? Zacisk przytrzymuje zamek, elektromagnes porusza pokrętłem, a zacisk zaczepiony za skobel kłódki, napędzany przez silnik – szarpie. Do skutku. Najlepiej zobaczyć to na zamieszczonym filmiku.

The LockCracker

Students Create 'JediBot'

Coś dla fanów "Gwiezdnych Wojen". Studenci Uniwersytetu Stanford opracowali sterowanego kinetycznie Robota Jedi. Co toto potrafi? Śpiewa, tańczy, recytuje, dzwony prostuje, krawaty wiąże, usuwa ciąże… Nie no, rozpędziłem się. Tak naprawdę potrafi tylko walczyć piankową imitacją miecza świetlnego. Jego niezwykłość polega jednak na tym, że odpowiednie zaprogramowanie umożliwia mu przewidywanie kolejnych ruchów przeciwnika. A to osiągnięcie znaczące.

Prędkość słońca

384945247832458090

Cena benzyny nieustannie idzie w górę, alternatywy są więc potrzebne. Jedną z nich jest energia słoneczna. Szkopuł w tym, że nie zaprojektowano jeszcze pojazdu, który z ekologią łączyłby osiągi. 8 stycznia 2011 roku studenci Uniwersytetu Nowej Południowej Walii dokonali jednak znacznego progresu w dziedzinie aut napędzanych  alternatywnymi źródłami energii. Zbudowany przez nich Sunswift IVy pobił mianowicie rekord prędkości samochodów solarnych, osiągając bardzo przyzwoite 88 km/h. Co ważne, ogniwa słoneczne napędzające pojazd oddały w czasie testów zaledwie 1200 watów, czyli tyle, ile potrzeba, by w tosterze upiec grzanki.

Breaking the Guinness world record

Plecak laserowy

Przenośny generator map 3d – tak to chyba trzeba fachowo określić. Do działania urządzenie wykorzystuje skomplikowany system czujników. Maszynę opracowali studenci Berkeley.

MIT DDR Tetris on 6' LED Matrix

Trzej studenci Massachusetts Institute of Technology stworzyli nową, pełnowymiarową wersję tetris. Nie różni się ona zbyt wiele od starej. Jedyną innowacją jest skala gry, wykorzystanie diod LED i fakt, że gra się… nogami, przez co zapewnia ona graczowi odrobinę ruchu.

Źródło: TecheblogStudents OlinWiredWiredDviceEngadgetTechna bobWRI

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)