5 powodów dla których warto zaktualizować Skype’a do wersji 4.0

5 powodów dla których warto zaktualizować Skype’a do wersji 4.0
Paweł Cebula

10.02.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię korzystać ze Skype’a. Podczas wielu przegadanych godzin miałem okazję przekonać się o drobnych problemach, czy dysfunkcjach, jakie miały miejsce w przypadku tego komunikatora. Na początku tego miesiąca pojawił się Skype 4.0. Czy warto dokonywać aktualizacji?

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię korzystać ze Skype’a. Podczas wielu przegadanych godzin miałem okazję przekonać się o drobnych problemach, czy dysfunkcjach, jakie miały miejsce w przypadku tego komunikatora. Na początku tego miesiąca pojawił się Skype 4.0. Czy warto dokonywać aktualizacji?

Ekran Powitalny

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/02/welcomescreen.jpg)

Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że wymieniając z kimś e-maile, czy wiadomości tekstowe po prostu uznaliśmy, że znacznie lepiej będzie porozmawiać przy użyciu Skype’a. Jeżeli obie strony miały już skonfigurowanego klienta sprawa była prosta, gorzej jeżeli ktoś wracał do Skype’a po jakimś czasie. Dość często okazywało się, że albo ktoś ja nie słyszałem kogoś, albo ktoś mnie (problemy z mikrofonem i dźwiękiem). Nieco rzadziej występowały problemy z funkcją wideo, ale w przypadku niektórych konfiguracja tej funkcji wymagała sporej kombinacji. Dzięki zastosowaniu specjalnego ekranu powitalnego, już na samym początku wiemy czy wszystko działa jak należy - głośniki, mikrofon i kamera.

Zarządzanie rozmowami

Dużym krokiem na przód jest zarządzanie rozmowami. Opcja ta została w sposób znaczny rozbudowana, dając większą kontrolę nad prowadzonymi konwersacjami. Możliwe jest oznaczanie rozmów jako „nieprzeczytane”, dołączanie kolejnych kontaktów do rozmowy (lubianą metodą „podnieś i upuść”).

Personalizacja

Skype 4.0 ma być krokiem naprzód jeżeli chodzi o personalizację tego komunikatora. Poza opcjami typowymi, znanymi chociażby z innych komunikatorów możliwe jest dodanie do swojego profilu wideoklipu z serwisów takich jak MetaCafe czy DailyMotion.

Jakość dźwięku

Obraz

Skype zawsze był nieco lepszy od konkurencji (przynajmniej w moim wypadku). Mimo to, charakteryzował się dużą czułością na obciążenie łącza - rozmowa głosowa i przeglądanie Internetu, pobieranie jakiegoś pliku wiązało się ze sporym pogorszeniem jakości dźwięku. Według twórców, zastosowane rozwiązania powinny przyczynić się do znaczącej poprawy jakości dźwięku nawet na słabszych łączach.

Wideorozmowy

Z rozmów wideo niestety korzystam(y) najrzadziej. Przyczyna jest prosta - zbyt wolny Internet. Mimo to, włożono sporo pracy, aby poprawić jakość rozmów wideo nawet na tych słabszych łączach. Skype 4.0 pozwala na zwiększanie wielkości okna rozmowy, dopasowując je do naszych potrzeb. Maksymalna jakość wideorozmów to 30 FPS (klatek na sekundę).

Źródło: OnSoftware

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Komentarze (0)