5 rzeczy, których oczekujemy od nowego Xboxa

5 rzeczy, których oczekujemy od nowego Xboxa
Blomedia poleca

21.05.2013 14:30, aktual.: 10.03.2022 12:10

Za kilka godzin poznamy pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Microsoftu. Plotek na jej temat jest mnóstwo, ale... co tak naprawdę chcielibyśmy zobaczyć?

Za kilka godzin poznamy pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Microsoftu. Plotek na jej temat jest mnóstwo, ale... co tak naprawdę chcielibyśmy zobaczyć?

Mieliście już okazję wypowiedzieć się na temat Waszych oczekiwań co do nowej konsoli (więcej w artykule "Czy czekacie na nowego Xboxa? Wyniki ankiety Gadżetomanii [Waszym zdaniem]").

Z dnia na dzień rośnie też liczba plotek - choćby o wbudowanym Kinekcie nowej generacji czy jeszcze mocniejszym nacisku na usługi multimedialne (VOD, streaming muzyki) i funkcje społecznościowe. Dużo całkiem prawdopodobnie brzmiących przewidywań znajdziecie choćby na tej stronie.

No dobrze. Ale co właściwie CHCIELIBYŚMY zobaczyć na konferencji, na której zostanie pokazana nowa konsola?

Porozmawialiśmy trochę w redakcji i wybraliśmy 5 rzeczy. Takich raczej realnych, nie w stylu "darmowe gry bez mikropłatności" czy "moc dwudziestokrotnie przewyższająca najmocniejsze pecety".

1. Cyfrowa dystrybucja nowej generacji

Chcemy działającego streamingu gier. Zakładając, że wszystkie gry są dostępne w cyfrowej dystrybucji (a powinny być) chcielibyśmy zacząć w nie grać od razu po zakupie. Łatki, instalacje, patche - to wszystko powinno się dziać poza naszą obecnością i być niezauważalne. Natychmiastowa gra, po prostu.

2. Kinect tylko do dodatków

Zabawa z interfejsem konsoli przy pomocy ruchów rąk - jeśli będzie wygodna i precyzyjna (a nowy Kinect ma być podobno dużo bardziej precyzyjny) może być super i pozwoli się poczuć jak w "Raporcie mniejszości". Również rozpoznawanie twarzy może być przydatne - choćby do logowania. Ale do dziś nie pamiętamy ŻADNEJ gry na Kinecta, która zrobiłaby na nas niesamowite wrażenie. A więc: nie, nie chcemy grać, skacząc przed konsolą.

3. Gry poza ekranem

IllumiRoom ma naprawdę duże możliwości (więcej w artykule "

Plotki mówią, że w momencie premiery nowy Xbox będzie mieć moc topowego peceta... sprzed dwóch lat. Możemy zapomnieć o rewolucji graficznej, a nowy Battlefield znów będzie lepiej wyglądał na PC? No litości... Chcemy pięknych gier. Innowacyjnych, wciągających, reprezentujących różne gatunki - oczywiście też. Ale przecież mogą przy tym oszałamiać oprawą, prawda? A skoro o podziwianiu piękna mowa - sama konsola też powinna cieszyć designem. Przeglądamy sobie

No co? Pomarzyć zawsze można.

Bartłomiej Kossakowski i Piotr Gnyp

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)