52 cale Full HD 3D bez okularów już w Japonii

Japonia jest jak zwykle kilka kroków przed resztą świata. Gdy my podniecamy się pasywnym 3D w panelach Cinema 3D LG, Japończycy mogą kupić już 52-calowy telewizor Full HD niewymagający używania okularów 3D.

52 cale Full HD 3D bez okularów już w Japonii
Szymon Adamus

Japonia jest jak zwykle kilka kroków przed resztą świata. Gdy my podniecamy się pasywnym 3D w panelach Cinema 3D LG, Japończycy mogą kupić już 52-calowy telewizor Full HD niewymagający używania okularów 3D.

Panel stworzyła firma Dimenco (założona przez byłych inżynierów Philipsa) we współpracy z Nissho Electronics. 52-calowy telewizor jest w stanie wyświetlić obraz autostereoskopowy o rozdzielczości 1080p. Głównymi klientami będą na początku firmy. I to wcale nie tylko dlatego, że tak życzą sobie sprzedawcy. Po prostu nikt inny nie będzie mógł sobie na ten panel pozwolić. "Zabaweczka" kosztuje 1,7 miliona jenów, czyli skromne 55 700 złotych. Chyba że się mylę i będzie hit na masowym rynku ;)

Inne cechy panelu:

  • kontrast 2000:1,
  • czas reakcji 8 ms,
  • jasność 700 cd/m2,
  • odświeżanie 60 Hz.

Telewizor ma wymiary 1209 × 123 × 705,5 mm i waży 67 kilogramów.

Niestety, producent nie podaje ilości punktów widoczności obrazu 3D, a to jedna z podstawowych cech paneli niewymagających używania okularów.

Źródło: WatchImpress

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.