Pochłaniacze kuchenne - pozbądź się nieprzyjemnych zapachów

Pochłaniacze kuchenne - pozbądź się nieprzyjemnych zapachów

Jako pochłaniacze świetnie sprawdzają się okapy podszafkowe
Jako pochłaniacze świetnie sprawdzają się okapy podszafkowe
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/PaulVinten
Tomasz Karkuć
27.08.2017 15:50, aktualizacja: 09.03.2022 10:58

Wilgoć, osady z tłuszczu, nieprzyjemne zapachy – wszystko to wydziela się w waszej kuchni podczas gotowania. Jak oczyścić powietrze w kuchni? Najlepsze do tego będą pochłaniacze kuchenne, które w przeciwieństwie do okapów z wyciągiem są tańsze i łatwiejsze w montażu. Co warto o nich wiedzieć i jakie są najlepsze modele pochłaniaczy? Sprawdźcie.

Pochłaniacze kuchenne to innymi słowy okapy z funkcją pochłaniacza. Drugim rodzajem okapów kuchennych są okapy z wyciągiem, które są jednak mniej popularne, a to m.in. ze względu na fakt, że wymagają połączenia za pomocą specjalnej rury z domową wentylacją i kosztują więcej niż pochłaniacze.

Rodzaje filtrów w pochłaniaczach kuchennych

Jak działa pochłaniacz kuchenny? Żeby pochłaniacz zaczął działać, wystarczy go zamontować nad płytą kuchenną i podłączyć do prądu. Pochłaniacz, w odróżnieniu od okapu kuchennego z wyciągiem, nie wymaga podłączenia do szybu wentylacyjnego, gdyż pobiera i oczyszcza powietrze za pomocą specjalnego filtra.

Ten pochłaniacz kuchenny nie sprawi wam żadnych kłopotów w montażu:

W pochłaniaczu kuchennym możecie znaleźć 3 rodzaje filtrów, czyli:

  • filtr fizelinowy;
  • filtr węglowy;
  • filtr metalowy.

Spośród wszystkich filtrów do pochłaniaczy kuchennych tylko filtr metalowy nie wymaga wymiany, a jedynie sporadycznego czyszczenia. Jeśli często zamierzacie uruchamiać okap w kuchni, będziecie musieli czyścić filtr metalowy przynajmniej raz na 2 miesiące. W przypadku niezbyt regularnego korzystania z pochłaniacza, filtr z metalu można czyścić o wiele rzadziej, np. raz na pół roku.

Ten pochłaniacz ma wyjątkowo dobry filtr, który świetnie oczyści powietrze w waszej kuchni:

Najmniej wytrzymałe są filtry z fizeliny do pochłaniaczy kuchennych, które będziecie musieli wymieniać parę razy w roku. Natomiast najpopularniejsze w pochłaniaczach kuchennych są filtry węglowe, które świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy okap nie jest połączony z wentylacją. Filtry węglowe skutecznie pochłaniają zapachy i brudne powietrze, które po oczyszczeniu wraca do pomieszczenia.

Rodzaje pochłaniaczy kuchennych

Prawda jest taka, że większość produkowanych obecnie okapów kuchennych z pochłaniaczem opcjonalnie może zostać również podłączona do szybu wentylacyjnego. Nie licząc jednak typowych urządzeń z wyciągiem, takich jak okapy kominowe czy okapy wyspowe, reszta nadaje się przede wszystkim do pochłaniania.

Jako pochłaniacz doskonale sprawdzi się to urządzenie:

Jeśli szukacie okapu kuchennego z funkcją pochłaniacza, doskonale sprawdzą się urządzenia teleskopowe. Teleskopowy pochłaniacz kuchenny działa bardzo ekonomicznie, a jego skuteczność i zasięg rosną po wysunięciu zainstalowanej w nim szuflady, co jest równoznaczne z uruchomieniem sprzętu. Pochłaniacz teleskopowy montuje się na spodzie wiszącej szafki w kuchni.

Interesują was pochłaniacze teleskopowe? Ten model was zachwyci:

Do pochłaniania idealnie nadają się również podszafkowe okapy kuchenne. Z pozoru pochłaniacze podszafkowe do kuchni mogą wyglądać tak samo jak teleskopowe, ale w przeciwieństwie do nich nie mają wyciąganej szuflady. Zaletą pochłaniaczy podszafkowych jest na pewno niska cena, a przede wszystkim niewielkie rozmiary, które sprawiają, że te urządzenia idealnie nadają się do małych, ciasnych kuchni.

Na waszym miejscu wybralibyśmy ten pochłaniacz podszafkowy – to kompaktowy sprzęt w doskonałej cenie:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)