Szybkie gotowanie wody - czajniki bezprzewodowe do 200 zł

Szybkie gotowanie wody - czajniki bezprzewodowe do 200 zł

Czajniki bezprzewodowe są wygodne i wcale nie kosztują dużo
Czajniki bezprzewodowe są wygodne i wcale nie kosztują dużo
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/JANIFEST
Tomasz Karkuć
20.08.2017 13:24, aktualizacja: 09.03.2022 10:58

Męczy was gotowanie wody na gazie? Jeśli tak, to koniecznie przerzućcie się na czajnik bezprzewodowy, z którym ta czynność będzie o wiele prostsza. Z myślą o was przyjrzeliśmy się czajnikom bezprzewodowym, które są dostępne w sklepach. Wniosek? Za mniej niż 200 zł można kupić idealny sprzęt. Zerknijcie na nasze porady i propozycje.

Czy warto kupić czajnik bezprzewodowy?

Jeśli chcecie kupić czajnik bezprzewodowy, to wcale się wam nie dziwimy. Czajniki bezprzewodowe do 200 zł są o wiele bezpieczniejsze niż czajniki gazowe, zwłaszcza gdy są wyposażone w nienagrzewającą się obudowę, która chroni przed poparzeniami.

Poza tym woda w czajniku elektrycznym o wiele szybciej się gotuje, a samo urządzenie jest wygodniejsze w obsłudze. Co więcej podczas gotowania wody na gazie trzeba pamiętać o zakręceniu kurka, natomiast czajnik bezprzewodowy wyłącza się automatycznie w momencie, gdy woda osiągnie temperaturę wrzenia. Krótko mówiąc – zakup czajnika elektrycznego to trafiona inwestycja.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliście z czajnika bezprzewodowego, to na dobry początek polecamy wam ten prosty i solidny model:

Czajnik bezprzewodowy – jaki wybrać?

Skoro jesteście zdecydowani na zakup urządzenia do gotowania wody, powinniście wiedzieć, jak wybrać najlepszy czajnik bezprzewodowy. Modele czajników elektrycznych do 200 zł mają praktycznie wszystko to, na czym mogłoby wam zależeć.

Na pewno warty zakupu jest czajnik bezprzewodowy z regulacją temperatury. Każdy rodzaj gorącego napoju ma swoje wymagania, jeśli chodzi temperaturę wody, w której powinien zostać przygotowany. Przykładowo zieloną herbatę dobrze jest parzyć w wodzie o temperaturze od 70 do 80 stopni Celsjusza. W związku z tym warto wybrać taki czajnik elektryczny, który będzie charakteryzować się jak największym zakresem temperatur do ustawienia.

Trudno jest o wybór dobrego czajnika bezprzewodowego z regulacją temperatury. Na szczęście udało nam się znaleźć godny polecenia sprzęt:

Ważny jest też dobór pojemności czajnika bezprzewodowego do własnych potrzeb. Nonsensem będzie na przykład zakup czajnika elektrycznego do 200 zł, w którym zmieszczą się 2 litry wody lub więcej, jeśli wasza rodzina liczy 3 osoby (przy założeniu, że przeciętna pojemność kubka wynosi 250 ml). Z kolei single i świeżo upieczone pary mogą spokojnie celować w 1-litrowe czajniki bezprzewodowe - większe nie będą potrzebne.

Nie możecie wybrać czajnika bezprzewodowego o odpowiedniej wielkości? Ten model może rozwiązać wasz problem:

Ważną sprawą przy wyborze idealnego czajnika bezprzewodowego do 200 zł jest jego moc. Niektóre czajniki elektryczne mogą charakteryzować się mocą o wartości nawet 3000 W! To jednak wcale nie oznacza, że takie urządzenia błyskawicznie zagotują dla was wodę. W praktyce okazuje się, że czajniki bezprzewodowe ze spiralną grzałką, których moc w najlepszym wypadku delikatnie przekracza 2000 W, są w stanie zagrzać wodę w porównywalnym tempie. A przy tym zużywają do tego znacznie mniej prądu.

Ciekawostką jest fakt, że wśród czajników bezprzewodowych znajdą się i takie modele, które mają ceramiczną obudowę. Ceramiczne czajniki bezprzewodowe charakteryzują się tym, że są w stanie utrzymać wysoką temperaturę wody na długo po jej zagotowaniu. Poza tym czajniki bezprzewodowe z ceramiczną obudową mają bardziej tradycyjny wygląd, który przypadnie do gustu zwolennikom elegancji.

Interesuje was zakup ceramicznego czajnika bezprzewodowego? Tym produktem będziecie zachwyceni:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)