Rowerowy fotelik dla dzieci - jaki wybrać?

Świeżo upieczeni rodzice nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej i ulubionej jazdy na rowerze, gdyż ich pociechy mogą pokonywać kilometry na dwuśladzie razem z nimi. Rynek oferuje obecnie wiele rodzajów fotelików dziecięcych montowanych na ramę bądź bagażnik, w których maluch będzie się czuł komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie.

Nasza pociecha może bez problemów jeździć z nami na wycieczki rowerowe

Nasza pociecha może bez problemów jeździć z nami na wycieczki rowerowe (Pixabay.com)

Aby bezpiecznie przewozić pociechę na rowerze, trzeba pamiętać o tym, aby było prawidłowo zabezpieczone pasami oraz czuło się komfortowo. W dobrym foteliku rowerowym powinny znajdować się pasy, które można zapiąć w sposób wygodny i jak najbardziej komfortowy dla rodzica i których dziecko nie będzie w stanie odpiąć samodzielnie, oraz regulowane podnóżki i regulowane oparcie, co pozwala dostosować całą konstrukcję do wzrostu dziecka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest fotelik rowerowy z wgłębieniem na kask, dzięki któremu pociecha może swobodnie ułożyć głowę i czuć się komfortowo nawet podczas długich tras.

Fotelik rowerowy – maksymalne obciążenie

Kupując fotelik rowerowy dla naszego dziecka, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim maksymalne obciążenie przedmiotu. Dla mniejszych dzieci, tj. od 9 miesięcy w górę, przeznaczone są zazwyczaj foteliki z maksymalnym obciążeniem do 15 kg. Tego typu konstrukcje pozwalają również na swobodną regulację podnóżek oraz posiadają podłokietniki i miękką wyściółkę.

Dla nieco starszych dzieci, tj. powyżej roku do nawet 5 lat, przeznaczone są raczej foteliki z maksymalnym obciążeniem 22 kg.

Fotelik rowerowy – gdzie mocować?

Na rynku dostępne są zarówno foteliki rowerowe mocowane na bagażnik, jak i na ramę roweru. Czy ma to duże znaczenie? I tak i nie, wszystko zależy od preferencji, jednakże jedyną znaczącą różnicą jest w tym przypadku sposób montowania przedmiotu. Jeżeli kupujemy fotelik mocowany na bagażnik, to generalnie wystarczy jedynie jeden klik, by wpiąć przedmiot do bagażnika. Jeżeli jednak wybierzemy fotelik zapinany na ramę roweru, to albo będzie on zawierał element imitujący bagażnik, do którego podpina się bazę fotelika, albo będzie posiadał montażową kostkę oraz elementy podtrzymujące całą konstrukcję.

Świetnym rozwiązaniem może być więc fotelik mocowany do rury podsiodłowej w ramie roweru, który posiada regulowane podnóżki i wygodną wyściółkę.

Osoby ceniące czas oraz wygodę w montażu mogą jednak wybrać fotelik mocowany na bagażnik. Taki model ma nieco inną konstrukcję, jednakże jest równie bezpieczny i równie wygodny dla pociechy.

Fotelik rowerowy – regulacja podparcia

Aby dziecku było wygodnie podczas podróży, warto wziąć pod uwagę możliwość regulacji podparcia, podnóżek czy podłokietników. O ile możliwość regulacji wysokości podparcia na plecy jest przydatna, o tyle lepiej nie przejmować się zbytnio możliwością regulacji kąta nachylenia, gdyż ułożenie dziecka wpływa na umieszczenie środka ciężkości, a to z kolei może mieć znaczenie dla naszego komfortu jazdy. Warto również pamiętać o tym, by podnóżki solidnie podtrzymywały stopy pociechy, dzięki czemu nie będą one swobodnie zwisały.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?