Największy statek wycieczkowy. Koronawirus może przeszkodzić nie tylko w budowie

Chociaż największy wycieczkowiec świata został już zwodowany, jego przewoźnik nie ma powodów do świętowania. Koronawirus zdążył opóźnić produkcję. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądać transport w pandemii, która wcale nie musi skończyć się w najbliższych miesiącach.

Największy statek wycieczkowy. Koronawirus może przeszkodzić nie tylko w budowie
Adam Bednarek

Przeznaczony dla armatora Royal Caribbean International "Wonder of the Seas", który z chwilą przekazania do eksploatacji ma stać się największym statkiem wycieczkowym na świecie, został zwodowany w stoczni Chantiers de l'Atlantique w St. Nazaire we Francji - informuje serwis portalmorski.pl.

WONDER OF THE SEAS [C34] - Float out - The next biggest cruise ship in the world - News

Jego rozmiary i możliwości imponują. Ten osiemnastopokładowy gigant będzie mógł na dolnych łóżkach pomieścić nawet 5 tys. gości. W sumie przewidziano miejsce dla 6360 pasażerów. "Wonder of the Seas" ma być o 20 proc. większą jednostką pod względem tonażu pojemnościowego od dotychczas pływających wycieczkowców.

Jak przystało na tak luksusowy model, na pokładzie spodziewać można się wielu atrakcji.

Introducing the New Wonder of the Seas | China 2021

Pytanie tylko, czy na mierzącego 362 metry wycieczkowca skusi się aż tylu chętnych. Koronawirus już przeszkadza w budowie. Statek miał być oddany do użytku w 2021 roku. Wiemy, że tak się nie stanie - wszystko z powodu pandemii. Na pełne wody jednostka ma wypłynąć dopiero w 2022 roku. Tylko jak wtedy wyglądać będzie transport?

Nie da się ukryć, że przez pandemię statki wycieczkowe mogły stracić wielu entuzjastów. Media wiele razy opisywały historie o zatrzymanych na morzu statkach, bo na pokładzie znalazły się zarażone osoby. Trudno przewidywać, co stanie się w 2022 roku, ale być może niektórzy zrezygnują z marzenia o rejsie wycieczkowcem - właśnie ze względów bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.