7,5 metrowa łódź z drukarki 3D. Film poklatkowy pokazuje, jak powstawała

Korzystając z największej na świecie prototypowej polimerowej drukarki 3D, zespół inżynierów z UMaine zbudował największą na świecie wydrukowaną łódź. Cały proces rejestrowano i przedstawiono w formie poklatkowego filmu. Trzy dni budowy zmieszczono w pół minuty wideo.

7,5 metrowa łódź z drukarki 3D. Film poklatkowy pokazuje, jak powstawała
Arkadiusz Stando

Tak wygląda drukowana w 3D łódź, i jednocześnie największy trwały obiekt stworzony wyłącznie przy użyciu tej techniki. Co prawda nie jest to tak ambitny projekt, jak drukowanie w 3D stalowego mostu, co zajęło blisko pół roku, to efekty robią wrażenie. Zobaczcie sami.

Time-lapse of the World's Largest 3D Printed Boat

Lekko ponad 7,5 metrowa łódź, chociaż stworzona całkowicie z tworzywa sztucznego, wcale nie jest lekka. Waży blisko 2250 kg. Łodzi nadano nazwę 3Dirigo, a także tytuł największego tego typu obiektu stworzonego w drukarce 3D.

The world's largest 3D printed boat, largest 3D printer at UMaine!

Ale to jeszcze nic. Dukarka 3D zbudowana przez zespół z University of Maine jest w stanie tworzyć obiekty o rozmiarach 30 metrów długości, 6,7 metra szerokości oraz 3 metrów wysokości. Z takimi możliwościami można myśleć już o prowizorycznych statkach patrolowych.

Zgadnijcie, kto wyraził zainteresowanie projektem zespołu z University of Maine. Oczywiście U.S. Army. Jednak wojskowe instytucje nie są zaintrygowane samą łodzią, a raczej możliwością opracowania techniki szybkiego budowania schronień dla żołnierzy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.