70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe?

70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe?

70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe?
Źródło zdjęć: © happyvr.pl
Juliusz Czarnecki
23.11.2015 21:30, aktualizacja: 10.03.2022 09:59

Gogle VR trafią w najbliższym czasie aż do 70 mln ludzi - przewiduje firma Superdata. Wirtualna rzeczywistość nie będzie jednak promowana przez Oculus Rift, PlayStation VR czy Samsung Gear VR.

Najwięcej sprzeda się tanich gogli VR, czyli takich jak np. Google Cardboard, które kosztują niewiele, na dodatek współpracują z większością smartfonów. Według prognoz firmy Superdata, mobilne gogle VR będą testem wirtualnej rzeczywistości dla wielu użytkowników. Gdy im się spodoba, postawią na droższe modele. Superdata zakłada, że do końca 2017 sprzeda się aż 70 mln gogli VR.

Nie oznacza to jednak, że droższe gogle VR będą narzekać na brak chętnych. Z analiz Superdata wynika, że 31 procent amerykańskich użytkowników PlayStation 4 zamierza kupić PlayStation VR. Z kolei aż 18% pecetowych graczy planuje zakup Oculus Rift.

Analiza Superdata wydaje się bardzo optymistyczna, ale nie niemożliwa. Gogle VR już cieszą się sporą popularnością - Samsung Gear VR w amerykańskich sklepach internetowych wyprzedało się bardzo szybko. Czy podobny los spotka PlayStation VR i Oculus Rift? O sukces może być nieco trudniej, bo gogle będą droższe - Samsung Gear VR kosztuje 99$, choć do działania niezbędne są drogie smartfony Samsunga. “Baza klientów” jest jednak spora, więc na pewno chętni się znajdą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)