9 minut grozy zamienione w sztukę [wideo]

Przedmiot widoczny na zdjęciu bardziej kojarzy się z designerskim elementem wystroju wnętrz niż z tragedią, która nawiedziła wybrzeża Japonii. Co tak naprawdę przedstawia ta nietypowa rzeźba?

Fot. lukejerram.com
Fot. lukejerram.com
Maciek Kurek

Przedmiot widoczny na zdjęciu bardziej kojarzy się z designerskim elementem wystroju wnętrz niż z tragedią, która nawiedziła wybrzeża Japonii. Co tak naprawdę przedstawia ta nietypowa rzeźba?

Luke Jerram słynie z niecodziennych projektów artystycznych. Jakiś czas temu pisaliśmy o oryginalnym pierścionku zaręczynowym, który podarował swojej narzeczonej. Tym razem artysta wziął na warsztat coś większego. Znacznie większego.

Inspiracją do nowego projektu Luke'a stało się trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera, które nawiedziło Japonię w marcu tego roku. Przedmiot na zdjęciu to rzeźba zaprezentowana w galerii Jerwood Space. Co wspólnego mają kręgi o różnej średnicy z tragedią w Japonii?

Ta niewielka rzeźba (20 x 30 cm) to trójwymiarowe przedstawienie wykresu z sejsmografu, który zarejestrował 9 minut trzęsienia ziemi. Luke za pomocą programu CAD obrócił wykres wokół osi poziomej i w ten sposób stworzył trójwymiarowy model złożony z następujących po sobie kręgów. Potem artysta wydrukował obiekt przy pomocy drukarki 3D.

Poniżej możecie zobaczyć oryginalny sejsmogram, który posłużył artyście, oraz film pokazujący tę niecodzienną rzeźbę.

Fot. lukejerram.com
Fot. lukejerram.com

Źródło: Luke Jerram

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.