A gdyby tak gier nie wymyślono w XX wieku...

Gry wideo wynaleziono w XX wieku. Jak jednak wyglądałyby znane nam tytuły gdyby gry były obecne na kartach historii jeszcze w starożytności, w Mezopotamii czy w czasach olimpijskich bogów?

NDS
NDS
Mateusz Gajewski

24.06.2009 17:48

Gry wideo wynaleziono w XX wieku. Jak jednak wyglądałyby znane nam tytuły gdyby gry były obecne na kartach historii jeszcze w starożytności, w Mezopotamii czy w czasach olimpijskich bogów?

Przypadłością gier wideo jest to, że traktują głównie o tym co widzieliśmy w XX wieku. Jak jednak wyglądałoby GTA w czasach Dzikiego Zachodu? Czy w momencie otwarcia pierwszej olimpiady studio EA Games wypuściłoby grę olimpijską? Czy Mario zamiast o ratowaniu księżniczki mógłby być historią opartą na hiszpańskiej inkwizycji?

Na te i kilka innych pytań odpowiedzą Wam okładki gier, które prezentujemy w galerii poniżej, a także te znajdujące się na stronie gizmodo. Pomysł bardzo ciekawy - wykonanie również. A może Wy macie jakieś interesujące wizje tego, jak mogły wyglądać okładki gier x lat temu?

Źródło: kotaku

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.