Absurd: remake Amityville Horror | Lśnienie 2

Czasami pojawiają się takie wiadomości, przy których ręce opadają. Zaczyna się chyba nowa moda na remake remake'u - bracia Weinstein planują kolejną wersję Horroru Amityville. Z kolei Stephen King chciałby napisać drugą część słynnego Lśnienia. Pytam się, po co?

amityville shining
amityville shining
Ireneusz Podsobiński

Czasami pojawiają się takie wiadomości, przy których ręce opadają. Zaczyna się chyba nowa moda na remake remake'u - bracia Weinstein planują kolejną wersję Horroru Amityville. Z kolei Stephen King chciałby napisać drugą część słynnego Lśnienia. Pytam się, po co?

Pomysł braci Weinstein na kolejny remake Horroru Amityville (pierwszy z Ryanem Reynoldsem ukazał się cztery lata temu) jest szczytem absurdu, choć nie jest to pierwszy tego typu film. Pamiętacie dwie wersje Hulka, które powstały w niedługim czasie po sobie? Czyżby zaczynała się nowa moda na różne wersje filmów i w zależności która się przyjmie, do niej powstaną sequele? A może bracia Weinstein chcą uciąć sobie kawałek tortu Paranormal Activity, bo tematyka podoba - dom, dziwne zjawiska, opętanie. Plotka ta nie została na razie oficjalnie potwierdzona i mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie - starczy nam już jeden kiepski remake wcale nie tak znowuż dobrego oryginału.

Druga zaskakująca wiadomość pochodzi od samego Stephena Kinga, który zdradził ostatnio, że chciałby napisać kontynuację Lśnienia zatytułowaną Doctor Sleep. Pisarza interesuje mianowicie, co "się stało z młodym Dannym i jego psychicznymi mocami. (...) Wydarzenia w hotelu Overlook musiały pozostawić Danny'ego z wieloma emocjonalnymi bliznami." Jako tako fabuła jeszcze nie jest znana, ale można zakładać, że pewnie opowiadałaby o dorosłym Dannym i w zgodzie z zasadą sequeli trafiłby on do jakiegoś hotelu, gdzie zacząłby świrować, tam ukazałby mu się duch Jacka Nicholsona... dobra, rozpędziłem się.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.