Advoider – polski morderca reklam. Przystawka do telewizora, która pomoże ominąć reklamy

Pogłoski o śmierci telewizji okazały się mocno przesadzone. Klasyczna telewizja istnieje, a wraz z nią – irytujące reklamy. Na szczęście Polacy wymyślili rozwiązanie, Jest nim Advoider – urządzenie, pomagające w unikaniu reklam telewizyjnych.

Advoider – polski morderca reklam. Przystawka do telewizora, która pomoże ominąć reklamy
Łukasz Michalik

04.11.2019 | aktual.: 09.03.2022 08:52

Jeszcze do niedawna popularny był pogląd, że klasyczna, linearna telewizja zostanie niebawem wyparta przez platformy cyfrowe, jak choćby Netflix. Wygląda na to, że były to płonne nadzieje, a zmiana następuje w kierunku odwrotnym od prognozowanego – to sieciowi nadawcy upodabniają się do stacji telewizyjnych.

Wygląda zatem na to, że nie ma ucieczki przed największą – z punktu widzenia telewidzów – zmorą klasycznej telewizji, czyli blokami reklamowymi.

Advoider – polski morderca reklam

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – urządzenie Advoider. Zanim powstało, QDIQO oferowała aplikację Advoider Lite (Android i iOS), informującą użytkowników o początku i końcu bloku reklamowego. Rozwinięciem pomysłu jest telewizyjna przystawka Advoider.

Podłączane do dekodera urządzenie monitoruje nadawane programy. Gdy pojawią się reklamy, Advoider może wyciszyć dźwięk, przełączyć na kanał wolny od reklam albo całkowicie wyłączyć dekoder.

Advoider - telewizja na własnych zasadach

Telewizja bez reklam

Wolność od reklam została wyceniona na 400 zł. Dla zapalonych telewidzów, spędzających przed ekranem znaczną część doby, może mieć to sens.

Advoider sprawi, że na samych blokach reklamowych będą mogli zaoszczędzić ponad godzinę dziennie, co w kontekście tygodni i miesięcy daje znaczne ilości zaoszczędzonego czasu. A ponieważ ten ma wymierną wartość, łatwo wyliczyć, po jakim czasie inwestycja w sprzęt się nam zwróci.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.