AiRScouter - wyświetla obraz na siatkówkę oka

Wpis gościnny z MultiBlog.pl.

AiRScouter - wyświetla obraz na siatkówkę oka
Blomedia poleca

Po co nosić ze sobą ekran, skoro może nim być nasze oko? Japońskie urządzenie AiRScouter wyświetla obraz na ludzkim oku i tworzy podobno iluzję 16-calowego, przeźroczystego wyświetlacza, unoszącego się metr przed nami.

Wpis gościnny z MultiBlog.pl.

Po co nosić ze sobą ekran, skoro może nim być nasze oko? Japońskie urządzenie AiRScouter wyświetla obraz na ludzkim oku i tworzy podobno iluzję 16-calowego, przeźroczystego wyświetlacza, unoszącego się metr przed nami.

Urządzenie przypominające nieco większe niż zazwyczaj okulary wyświetla obraz, używając światła bezpiecznego dla oka. Twórcy tego wynalazku chcą, by w pierwszej kolejności znalazł on zastosowanie w pracy. Obojętnie, czy będzie to biznesmen obserwujący wyniki giełdowe, chodząc po biurze, czy pracownik fizyczny mogący przeglądać instrukcje bez konieczności odrywania rąk od pracy. Dodatkowym atutem w tym przypadku ma być możliwość podłączenia kamery, a co za tym idzie - przesłania obrazu do centrali.

Inne zastosowanie to poszerzona rzeczywistość. Wyobraźcie sobie spacer po nowym mieście, podczas którego wskazówki na temat ciekawych zabytków unoszą się dosłownie przed naszymi nosami.

Nie ma na razie szczegółów na temat ceny urządzenia i jego premiery w Japonii.

Źródło: MultiBlog.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.