AirVR - najdziwniejsze gogle do wirtualnej rzeczywistości. VR na iOS wygląda nietypowo!

AirVR - najdziwniejsze gogle do wirtualnej rzeczywistości. VR na iOS wygląda nietypowo!

AirVR - najdziwniejsze gogle do wirtualnej rzeczywistości. VR na iOS wygląda nietypowo!
Adam Bednarek
18.09.2014 08:17, aktualizacja: 10.03.2022 10:59

Wirtualna rzeczywistość dostępna również na iPad Mini oraz iPhone 6 Plus.

Wirtualna rzeczywistość hitem

Wystarczy spojrzeć na listę gadżetów, które skupiają się na VR. Mowa tu nie tylko o Oculus Rift i pochodnych, jak gogle od Samsunga, ale także o przystawkach i nakładkach, które mają przybliżyć wirtualną rzeczywistość na smartfonie.

Tego typu gadżetem jest też AirVR - niezwykle lekkie gogle VR, ważące mniej niż 200 gram. To jednak tylko nakładka, bo nie mamy tutaj specjalnego wyświetlacza, jak w Oculus Rift właśnie. Tym jest iPad Mini albo iPhone 6 Plus, zaś AirVR jedynie “przerabia” obraz, tworząc wirtualną rzeczywistość.

Obraz

To sprytne rozwiązanie, bo sprzęt traci na wadze, ale też na cenie - za AirVR zapłacić trzeba 49$. Z drugiej strony można dyskutować o wygodzie i wyglądzie. Trochę dziwnie jest mieć iPhone 6 Plus na… twarzy.

Wirtualna rzeczywistość na smartfonie

Obraz

Mobilna wirtualna rzeczywistość ma dla mnie wiele znaków zapytania. Czy naprawdę to potrzebujemy? Wątpliwości rozwiewa jednak fakt, że niebawem (a przynajmniej wiele na to wskazuje) możemy zostać zalani efektownymi zdjęciami czy filmami. Skoro da się robić 360-stopniowe zdjęcia, to dlaczego nie oglądać ich na smartfonie?

Obraz

Może i AirVR wygląda dziwnie, ale za to powinniśmy dostać niezłe wrażenia za niezbyt wysoką cenę. Premiera w styczniu, dla wspierających na Kickstarterze już w grudniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)