Amazon Fire TV Stick 4K da się odblokować i wgrać własny system

Strona głównaAmazon Fire TV Stick 4K da się odblokować i wgrać własny system
09.10.2019 23:09
Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick 4K
Źródło zdjęć: © Amazon
Jan Domański
Jan Domański

Stick 4K firmy Amazon to warty około 50 dolarów streamer multimediów. Podobny do przystawek Smart TV na Androidzie lub Intel Compute Stick. Jest teoretycznie zamknięty… Jednak udało się wgrać na niego inny OS, ale nie było łatwo.

bESnbpwB

Przystawka Amazon Fire TV Stick 4K obsługuje asystenta Amazon Alexa, media w wysokiej rozdzielczości z HDR, ale nie ma aż takich możliwości jak Android (system Amazon bazuje na Androidzie, ale jest zamknięty i mocno zmodyfikowany).

k4y0z z Xda-dewelopers opublikował niedawno instrukcję, w której pokazuje, jak zainstalować wybrany przez nas system operacyjny na przystawce smart TV Amazona. Można też po prostu zrootować urządzenie, niekoniecznie wstawiać zupełnie inny OS.

Root lub inny system wyłącznie po sprzętowej ingerencji

Procedura nie jest dziecinnie prosta, bo poza komputerem z Linuxem wymagane jest też otwarcie obudowy Sticka i zwarcie pewnych punktów na płytce urządzenia. Wtedy (ciągle utrzymując zwarty obwód) trzeba podpiąć kablem USB sprzęt do PC z Linuxem. Później wymagane są działania na samym komputerze.

Zwarcie obwodu w oznaczonym miejscu
Źródło zdjęć: © xdadevelopers.com
Zwarcie obwodu w oznaczonym miejscu

Na Xda-dewelopers można znaleźć całą instrukcję, a także narzędzia pomocne przy flashowaniu sticka czy odzyskiwaniu standardowego oprogramowania lub wgrywaniu poprawek. Niestety konieczność ingerencji w sprzęt innej niż czystym oprogramowaniem (zdjęcie obudowy i zwarcie obwodu) naraża Amazon Fire TV Stick 4K nie tylko na problemy z systemem, ale i mechaniczne uszkodzenie lub spalenie, wiec wszystko tylko na własną odpowiedzialność.

Udostępnij:
bESnbpwN
Komentarze (0)
bESnbpxz