Amazon już w Polsce, więc Kindle kupimy łatwiej. Ale nie taniej

Amazon już w Polsce, więc Kindle kupimy łatwiej. Ale nie taniej

Amazon już w Polsce, więc Kindle kupimy łatwiej. Ale nie taniej
Adam Bednarek
02.03.2021 10:23, aktualizacja: 06.03.2024 22:22

I nie każdy model. Póki co oferta jest dość ograniczona i chcący zaoszczędzić będą musieli raczej korzystać z zagranicznych serwisów handlowego giganta.

Co start amazon.pl oznacza dla tych, którzy chcieliby kupować czytnik Kindle - jeden z najpopularniejszych sprzętów Amazona? Pewne ułatwienie, jednak do pełni szczęścia wciąż daleko.

Póki co jedynie na amazon.pl znajdziemy model Paperwhite w wersji bez reklam. Kosztuje 649,99 zł. Amazon zastosował przelicznik z euro, więc jeśli ktoś spodziewał się, że na dzień dobry dostaniemy korzystniejszą ofertę, to nic z tego. Tyle samo zapłacilibyśmy kupując z Niemiec, po dodaniu podatku VAT.

Serwis Świat Czytników sugeruje, że Amazon dodaje produkty na bieżąco, o czym świadczyć może fakt, że w ofercie pojawił się niebieski czytnik Paperwhite z reklamami za 560 zł. Trzeba przyznać, że to specyficzna forma startu jak na tak dużą platformę - szkoda, że nie dostaliśmy wszystkich produktów od razu, tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Brak najtańszego - a wcale nie gorszego modelu - jest nawet swego rodzaju wizerunkową wpadką.

Na razie nie ma też e-booków, więc oferta jest ograniczona. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że kupujemy sprzęt "na miejscu", z szybką dostawą (Amazon informuje, że zamówiony dziś czytnik dotrzeć może do nas już w czwartek przy darmowej dostawie).

Poza tym większych zmian nie ma - przynajmniej na razie. Z perspektywy czytelnika e-booków start Amazona to więc mały deszcz z bardzo dużej chmury. Choć wszystko może się jeszcze zmienić. Na pewno będziemy obserwowali sytuację.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)