AMILO GraphicBooster - zewnętrzny akcelerator grafiki dla notebooków

Tomek Goździewicz

17.05.2008 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bywają notebooki z potężnymi kartami graficznymi na pokładzie (Alienware Area-51 z GeForce 8800M GTX SLI, czy Asus G70), ale takie notebooki żrą baterie jak szalone i trudno je uznać za przenośne. W "normalnych" laptopach instaluje się zazwyczaj energooszczędne, lekkie i tanie karty zintegrowane, których właściwe jedynym problemem jest mała wydajność.

Obraz

I tu z pomocą śpieszy Fujitsu Siemens, odkrywając (chyba trochę niechcący) swój AMILO GraphicBooster, czyli zewnętrzny akcelerator graficzny. Wszelkie o nim informacje pochodzą z wyciekłej od producenta prezentacji, więc nie znane są ani dokładne plany, ani terminy czy ceny. Nie wiadomo nawet w jaki sposób zewnętrzny przyspieszacz łączy się z komputerem, ani czy będzie współpracował z notebookami innych producentów.

Z dostępnych informacji wynika, że urządzenie wykorzystuje technologię ATI XGP, przyspiesza przetwarzanie grafiki w zwykłych AMILO ok. 4,7 raza, osiągając 8000 pkt. w benchmarku 3DMark06. Pozwala też podobno na podłączenie do laptopa aż trzech zewnętrznych wyświetlaczy jednocześnie, w tym złączami DVI-D i HDMI.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)