Amplitunery kina domowego do 2000 zł

Amplitunery kina domowego do 2000 zł

Współczesne amplitunery kina domowego oferują odtwarzanie dźwięku i obrazu w wysokiej jakości
Współczesne amplitunery kina domowego oferują odtwarzanie dźwięku i obrazu w wysokiej jakości
Źródło zdjęć: © iStock/Brostock
Sylwia Ścibak
27.06.2017 18:10, aktualizacja: 09.03.2022 11:06

Amplitunery łączą w sobie funkcję wzmacniacza, tunera radiowego, a także odtwarzacza muzyki, dzięki czemu stanowią niekiedy centrum domowej rozrywki. Oto kilka propozycji amplitunerów kina domowego do 2000 zł.

Amplituner kina domowego Pioneer VSX-831BT

Amplituner kina domowego marki Pioneer jest świetną propozycją dla osób ceniących wysoką jakość
Amplituner kina domowego marki Pioneer jest świetną propozycją dla osób ceniących wysoką jakość© zadowolenie.pl

Pierwszą propozycją na liście amplitunerów kina domowego do 2000 zł jest amplituner marki Pioneer, obsługujący sieć Wi-Fi oraz 5 kanałów dźwiękowych, z których każdy ma moc 130 W. Model ten łączy się również z przenośnymi urządzeniami przez interfejs Bluetooth oraz technologię AirPlay, pozwalającą przesyłać bezprzewodowo dane z urządzeń marki Apple. Dodatkowo posiada tuner radiowy FM z RDS i umożliwia odtwarzanie obrazu w rozdzielczości 4K i technologii 3D.

Amplituner Pioneer wyposażono w złącze USB a także 6 złącz HDMI i wyjście słuchawkowe.

Amplituner kina domowego Yamaha RXV381

Amplituner marki Yamaha posiada funkcję AirPlay
Amplituner marki Yamaha posiada funkcję AirPlay© yamahaaudio.pl

Ten model amplitunera kina domowego do 2000 zł o mocy RMS 5 x 100 W również umożliwia odtwarzanie materiałów wideo w standardzie 4K, a także posiada technologię Bluetooth i technologię AirPlay. Amplituner Yamaha odtwarza dźwięk w systemie 5.1, umożliwia regulację tonów wysokich/niskich i automatyczną kalibrację dźwięku.

Ten model amplitunera kina domowego wyposażono w 5 złącz HDMI, złącze USB, złącze Ethernet, 4/1 x wejście/wyjście kompozytowe, wejście optyczne/koaksjalne. Dodatkowo zawiera tuner radiowy FM i AM.

Co dzieje się z zepsutymi komputerami?

Amplituner kina domowego Pioneer VSX531K

Amplituner kina domowego marki Pioneer umożliwia wyświetlanie obrazu w 3D i 4K
Amplituner kina domowego marki Pioneer umożliwia wyświetlanie obrazu w 3D i 4K© pioneeraudiovisual.eu

Kolejną propozycją jest amplituner kina domowego marki Pioneer, którego moc wyjściowa stereo wynosi 5 x 130 W. Jest to sprzęt umożliwiający odtwarzanie dźwięku w systemie 5.1; posiada dodatkowo Bluetootha, złącze USB, 4 złącza HDMI, a także korektor dźwięku i tuner radia FM oraz AM.

Ten model amplitunera kina domowego wyposażono w 3 wejścia audio, złącze optyczne, złącze koaksjalne, 2 wyjścia kompozytowe. Ponadto obsługuje rozdzielczość 4K oraz 3D i posiada możliwość aktualizacji oprogramowania.

Amplituner kina domowego Denon AVR-X520BT

Amplituner kina domowego marki Denon wyposażono w tuner radiowy
Amplituner kina domowego marki Denon wyposażono w tuner radiowy© youtube.com/Denon

Następną propozycją jest 5-kanałowy amplituner marki Denon o mocy wyjściowej 150 W na kanał. Ten model, podobnie jak wyżej opisany, zawiera tuner radiowy FM oraz umożliwia komunikację bezprzewodową za pomocą Bluetootha. Amplituner Denon interpoluje sygnał do rozdzielczości 4K z próbkowaniem 4:4:4 Pure Color pass-through, polegającą na tym, że wykorzystuje się analogowy sygnał RGB jako sygnał źródłowy przekształcany na sygnał cyfrowy, co pozwala osiągnąć bardzo wysoką jakość obrazu i kolorów.

Amplituner kina domowego Denon zawiera złącze USB, dzięki któremu można podłączyć przenośny odtwarzacz muzyczny, a także 5 wejść HDMI, umożliwiających przesyłanie sygnału 4K.

Amplituner kina domowego Sony STRDN860

Amplituner kina domowego marki Sony oferuje odtwarzanie naturalnego dźwięku przestrzennego w wysokiej jakości
Amplituner kina domowego marki Sony oferuje odtwarzanie naturalnego dźwięku przestrzennego w wysokiej jakości© sony.pl

Ostatnią propozycją jest amplituner kina domowego marki Sony, oferujący odtwarzanie dźwięku w systemie 7.2. Podobnie jak wyżej opisane amplitunery łączy się z innymi sprzętami za pomocą Bluetootha oraz Wi-Fi, posiada również tuner radiowy FM i AM z RDS.

Ten model amplitunera kina domowego do 2000 zł wyposażono też w system automatycznej kalibracji ADCAC, który umożliwia odtwarzanie zoptymalizowanego, zrównoważonego dźwięku w każdym miejscu w pokoju; tryb Concert Hall, symulujący brzmienie koncertów w hali, a także system kalibracji obrazu do rozdzielczości 4K i technologię Google Cast, ułatwiającą słuchanie muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych.

Amplituner kina domowego Sony, oprócz podstawowych złącz, zawiera też złącze LAN, USB i HDMI.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)