APEX Wallet: nowoczesny portfel podbija Kickstartera. Wypchane, skórzane przechodzą do lamusa - cieszycie się?

Strona głównaAPEX Wallet: nowoczesny portfel podbija Kickstartera. Wypchane, skórzane przechodzą do lamusa - cieszycie się?
06.02.2015 17:03
APEX Wallet: nowoczesny portfel podbija Kickstartera. Wypchane, skórzane przechodzą do lamusa - cieszycie się?
Adam Bednarek
Adam Bednarek

APEX Wallet szturmem zdobywa Kickstartera i jest kolejnym przykładem na to, jak wyglądać będą współczesne portfele. Zmiany na plus? Mam wątpliwości.

Gotówka umiera

A skoro banknotów już nie mamy, to te tradycyjne portfele przestają być potrzebne. Charakterystyczne, skórzane, piękne, wypchane. Tyle że nie zawsze wygodne, a dziś już coraz częściej niepraktyczne. Miejsce na karty się w nich znajdzie, ale po co nosić ze sobą portfel, z którego “funkcji” już się nie korzysta - miejsce na banknoty czy drobne jest już przecież niewykorzystywane.

398249553880694944

APEX Wallet bardziej niż portfel przypomina obudowę do iPhone’a. I ten trend pewnie będzie utrzymany, bo współczesne portfele mają służyć wyłącznie do trzymania kart - nie tylko płatniczych, bo przecież tak wyglądają też dokumenty czy migawki. Choć do APEX Wallet teoretycznie gotówka też wejdzie - jednak to raczej dodatek, a nie główna funkcja.

APEX Wallet - nowoczesny portfel

Twórcy zapewniają, że bez problemu wyciąga się potrzebną kartę. Największym plusem APEX Wallet jest na pewno rozmiar i fakt, że ten portfel nowej generacji zmieści się w niemal każdej kieszeni i nie będzie rzucał się w oczy.

398249553880891552

A poza tym nie jest drogi. 22 dolary za gadżet z Kickstartera to naprawdę niewielka suma. Tym bardziej że APEX Wallet nie jest tandetny i nie odrzuca wyglądem.

Pewnie stąd duża popularność na Kickstarterze. Zbiórka trwa jeszcze przez 17 godzin, a autorzy uzbierali ponad sto tysięcy dolarów. Robi wrażenie, tym bardziej że potrzebowali tylko 4 tysięcy.

398249553881088160

Nie jestem wielkim obrońcą gotówki. Rozumiem, że w ten sposób sam robię z siebie łatwy cel do śledzenia, ale zapominam o inwigilacji, kiedy stoję w sklepie i czekam, aż pani rozmieni klientom pieniądze albo gdy wkurzam się, że w osiedlowym sklepiku nie mogę zapłacić za bilety kartą.

Nie pomyślałem jednak o tym, że wraz z wyparciem gotówki znikną też tradycyjne portfele. Grube, skórzane, eleganckie. Te nowe są… bezpłciowe. Nijakie. OK, są ładne, ale za bardzo przypominają smartfony. Po prostu - nie są portfelami, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

398249553881284768

Portfel z włókna węglowego od Polaków imponuje, ale co nam po materiale, skoro wygląd oryginalny nie jest. To zwykłe etui. Patrząc jednak na kickstarterową popularność APEX Wallet możemy domyślać się, że takich “opakowań” będzie więcej. Niestety?

Nie pomyślałbym, że bardziej od gotówki żałować będę tego, w czym ona się znajdowała. Ale z drugiej strony na początku inteligentne zegarki też wyglądały brzydko. Może nowe portfele za jakiś czas będą nie tylko wygodne, ale też eleganckie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)