Apple pracuje nad nowym smartfonem. Powstanie iPhone w wersji slim?

smartfon iphone ajfon
smartfon iphone ajfon
Źródło zdjęć: © Unsplash

20.05.2024 20:11, aktual.: 21.05.2024 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple pracuje nad nowym, ultracienkim modelem iPhone'a 17 Slim, który ma wyróżniać się całkowicie nowym designem. Istnieje możliwość, że projektanci sięgną po prototyp z 2019 roku, który został odłożony na półkę.

Według serwisu The Information, Apple opracowuje nowego smartfona premium, który ma pojawić się na rynku w 2025 roku i ma być pozycjonowany wyżej niż obecny model Pro Max. Przyszłe urządzenie, nazywane roboczo iPhone 17 Slim, może zadebiutować pod nazwą iPhone Ultra.

Według informatorów serwisu, nowy model ma mieć innowacyjne wzornictwo, obudowę "znacznie cieńszą" oraz mniejszy otwór Dynamic Island. iPhone 17 Slim będzie wyróżniał się centralnie ulokowanym aparatem, co stanowiłoby duże odejście od tradycyjnej lokalizacji aparatów Apple w lewym górnym rogu, stosowanej od premiery pierwszej generacji w 2007 roku. Pomysł na wyśrodkowane obiektywy nie jest jednak nowy.

Nowy iPhone będzie przypominał prototyp z 2019?

W 2019 roku pojawiły się wizualizacje prototypów iPhone'a 11, opublikowane przez @OnLeaks. Apple miał wtedy przynajmniej dwa prototypy, spośród których wybrał ostateczny projekt.

@OnLeaks, CompareRaja, Digit, Wizualizacje prototypów z 2019
@OnLeaks, CompareRaja, Digit, Wizualizacje prototypów z 2019© Licencjodawca

Wizualizacje przedstawiały model z centralnie umieszczonym, podłużnym modułem aparatu z trzema obiektywami, z centralnym obiektywem otoczonym pierścieniem LED. Choć finalnie iPhone 11 trafił na rynek z kwadratową wysepką aparatu, podobną do jednej z tych wizualizacji, projekt z centralnym modułem nie został wykorzystany.

Warto zauważyć, że podobne rozwiązanie zaprezentował niedawno Google. Wyciekły zdjęcia Pixela 9, który ma centralnie ulokowany aparat, co może sugerować pewne podobieństwa w podejściu do designu między Apple a Google.

Czy iPhone 17 Slim faktycznie będzie przypominał prototyp z 2019 roku? Tego na razie nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę, że projekt był w zaawansowanej fazie, Apple może sięgnąć po niego i dostosować do obecnych standardów. Na ostateczne potwierdzenie tych spekulacji będziemy musieli poczekać do września 2025 roku, szczególnie że iPhone 16 jeszcze nie pojawił się na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)