Apple szykuje nowe urządzenie. Zmieni możliwości telewizorów

Apple szykuje nowe urządzenie. Zmieni możliwości telewizorów

Apple szykuje nowe urządzenie. Zmieni możliwości telewizorów
Klaudia Stawska-Magdziak
14.04.2021 07:16, aktualizacja: 08.03.2022 14:10

Inżynierowie Apple pracują nad nowym rodzajem urządzenia, które połączy w sobie funkcje przystawki Apple TV i głośnika HomePod. Dzięki temu na ekranie telewizora będziemy mogli również korzystać z asystenta Siri oraz prowadzić wideo rozmowy.

Chociaż rozwiązania smart Apple’a nie należą do najpopularniejszych, to ich przystawka telewizyjna Apple TV oraz inteligentny głośnik HomePod oferują całkiem przyzwoitą funkcjonalność. Najnowsze rozwiązanie, nad którym pracują inżynierowie firmy, może jednak przynieść sporo zmian.

Jak podaje m.in. Bloomberg, Apple pracuje obecnie nad wielofunkcyjnym urządzeniem, które ma łączyć w sobie cechy Apple TV i HomePoda. W swoich założeniach sprzęt miałby umożliwić oglądanie treści na ekranie telewizora, dać dostęp do gier, a także pozwolić na słuchanie muzyki i korzystanie z asystenta Siri.

Ciekawą funkcją, jaka miałaby się pojawić, jest możliwość prowadzenia wideo rozmów na ekranie telewizora czy udział w wideokonferencjach. Byłoby to możliwe za sprawą wbudowanej kamery. Na razie jednak brakuje szczegółów dotyczących tego, jak takie urządzenie miałoby wyglądać.

Media branżowe spekulują również, że Apple może planować, połączyć możliwości inteligentnego głośnika, iPada oraz kamery. Firma może również chcieć zwiększyć zainteresowanie konsumentów inteligentnymi głośnikami, które do tej pory nie były mocno kojarzone z brandem.

Być może więcej informacji na temat nowego sprzętu poznamy na konferencji Apple’a, która ma mieć miejsce 20 kwietnia br. Plotki mówią również, że zostanie wtedy zaprezentowany iPad z ekranem miniLED. Niedawno w sieci pojawiły się również pierwsze rendery prezentujące potencjalny wygląd iPhone’a 13.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)