Apple Vision Pro zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze aplikacje już w AppStore

Apple Vision Pro zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze aplikacje już w AppStore

Apple Vision Pro coraz bliżej
Apple Vision Pro coraz bliżej
Źródło zdjęć: © Apple
18.01.2024 11:23, aktualizacja: 19.01.2024 07:53

Zbliża się moment premiery gogli Apple Vision Pro. Już teraz, zaglądając do App Store, można zauważyć, że pojawiają się pierwsze aplikacje zaprojektowane specjalnie dla systemu visionOS. Apple stara się zapewnić użytkownikom dostęp do oprogramowania już w chwili, gdy tylko dostaną gogle VR w swoje ręce.

Zostało już tylko kilka tygodni do premiery Apple Vision Pro. Jednak pierwsze egzemplarze trafiły do twórców aplikacji już kilka miesięcy temu. Jest to kluczowe, ponieważ bez odpowiedniego oprogramowania, nowe gogle nie wykorzystałyby swojego pełnego potencjału. A możliwości tych gogli mają być imponujące.

Prezentacja Apple Vision Pro odbyła się w ramach wydarzenia WWDC 2023. Od tego czasu Apple organizuje różne warsztaty i szkolenia dla programistów. To wsparcie ma na celu pomoc w tworzeniu aplikacji i gier przeznaczonych na gogle VR z systemem visionOS. Apple dba, aby wprowadzenie tego produktu na rynek przebiegło gładko.

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro© Apple

Już teraz w App Store można znaleźć pierwsze aplikacje stworzone z myślą o visionOS i goglach VR. Po dokonaniu przeglądu i zatwierdzeniu przez Apple, aplikacje pojawiają się w sklepie. Odwiedzając App Store, można zobaczyć, które z nich są kompatybilne z Apple Vision Pro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W lutym tego roku spodziewana jest premiera gogli VR Apple Vision Pro. Przed oficjalnym debiutem na rynku, Apple ma zamiar dostarczyć nowe gogle recenzentom. Dzięki temu możliwe, że jeszcze przed ich rynkowym debiutem uzyskamy więcej informacji o tym sprzęcie. Ciekawym pytaniem pozostaje, czy wysoka cena Apple Vision Pro nie stanowić będzie przeszkody w odniesieniu sukcesu. Z drugiej strony, trudno oczekiwać, by w portfolio Apple znalazł się produkt, który można by określić mianem taniego.

Już wcześniej Apple przedstawiło niektóre aplikacje, które będą dostępne dla systemu visionOS od samego początku, wśród nich są:

  • Fruit Ninja
  • Disney+
  • Max
  • Slack
  • Zoom
  • Microsoft Office
  • Keynote

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)