Aukcja w USA. 630 tys. dolarów za schemat prototypu Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka

Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka został sprzedany na aukcji zorganizowanej przez RR Auction za 630 tysięcy dolarów. To nie jedyny przedmiot popularnej marki, który kupiono 19 grudnia za gigantyczną kwotę.

Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka sprzedany na aukcji za 630 tysięcy dolarów
Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka sprzedany na aukcji za 630 tysięcy dolarów
Źródło zdjęć: © Flickr
Michał Skorupka

20.12.2020 | aktual.: 20.12.2020 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Schemat prototypu komputera Apple II wraz z dodatkową dokumentacją techniczną liczył łącznie dwadzieścia trzy strony. Na pięciu z nich znalazły się odręczne rysunki techniczne przedstawiające budowę komputera, na dwunastu - odręczne instrukcje programowania, a na sześciu - fotokopie dokumentów z naniesionymi odręcznymi notatkami.

Do zestawu dołączono też także list od Steve'a Wozniaka, jako dowód autentyczności. Cały zestaw sprzedano za 630 272,50 dolarów.

Podczas aukcji zorganizowanej przez RR Auction sprzedano także m.in. w pełni sprawny egzemplarz komputera Apple-1 wraz z oryginalnym opakowaniem podpisanym przez Steve'a Wozniaka. Nowy nabywca zapłacił za ten zestaw aż 736 862,50 dolarów.

Na aukcji sprzedano również klawiaturę Apple z podpisami Wozniaka i Jobsa za 74 535 dolarów, deweloperski prototyp komputera Apple IIc Plus za 1 633,75 dolarów oraz wiele innych przedmiotów i pamiątkowych gadżetów związanych z Apple i jego założycielami. Wśród nich znalazły się m.in. wizytówka i identyfikator Jobsa, kolorowe okulary w kształcie logo Apple noszone kiedyś przez Wozniaka oraz plakaty reklamujące produkty firmy.

Aukcja odbyła się 19 grudnia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.