Aukcja w USA. 630 tys. dolarów za schemat prototypu Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka

Strona głównaAukcja w USA. 630 tys. dolarów za schemat prototypu Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka
20.12.2020 19:00
Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka sprzedany na aukcji za 630 tysięcy dolarów
Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka sprzedany na aukcji za 630 tysięcy dolarów
Źródło zdjęć: © Flickr
Michał Skorupka
Michał Skorupka

Schemat prototypu komputera Apple II autorstwa Steve'a Wozniaka został sprzedany na aukcji zorganizowanej przez RR Auction za 630 tysięcy dolarów. To nie jedyny przedmiot popularnej marki, który kupiono 19 grudnia za gigantyczną kwotę.

bEUJdMzV

Schemat prototypu komputera Apple II wraz z dodatkową dokumentacją techniczną liczył łącznie dwadzieścia trzy strony. Na pięciu z nich znalazły się odręczne rysunki techniczne przedstawiające budowę komputera, na dwunastu - odręczne instrukcje programowania, a na sześciu - fotokopie dokumentów z naniesionymi odręcznymi notatkami.

Do zestawu dołączono też także list od Steve'a Wozniaka, jako dowód autentyczności. Cały zestaw sprzedano za 630 272,50 dolarów.

Podczas aukcji zorganizowanej przez RR Auction sprzedano także m.in. w pełni sprawny egzemplarz komputera Apple-1 wraz z oryginalnym opakowaniem podpisanym przez Steve'a Wozniaka. Nowy nabywca zapłacił za ten zestaw aż 736 862,50 dolarów.

bEUJdMzX

Na aukcji sprzedano również klawiaturę Apple z podpisami Wozniaka i Jobsa za 74 535 dolarów, deweloperski prototyp komputera Apple IIc Plus za 1 633,75 dolarów oraz wiele innych przedmiotów i pamiątkowych gadżetów związanych z Apple i jego założycielami. Wśród nich znalazły się m.in. wizytówka i identyfikator Jobsa, kolorowe okulary w kształcie logo Apple noszone kiedyś przez Wozniaka oraz plakaty reklamujące produkty firmy.

Aukcja odbyła się 19 grudnia.

Udostępnij:
bEUJdMAh
Komentarze (0)
bEUJdMAT