Aurora - zegarek z laserowymi wskazówkami

Aurora - zegarek z laserowymi wskazówkami
Marek Maruszczak

28.02.2010 19:30, aktual.: 11.03.2022 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żadnej tarczy i wskazówek w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Zamiast tego dziurawa korona i wiązki laserów. Czy tak wygląda przyszłość zegarków?

Żadnej tarczy i wskazówek w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Zamiast tego dziurawa korona i wiązki laserów. Czy tak wygląda przyszłość zegarków?

Według projektanta Jihuna Yeoma właśnie tak. Czerwona wiązka laserowa wskazywałaby minuty, zaś niebieska godziny. Zegarek to na razie tylko projekt i nie wiadomo czy i kiedy zostanie wprowadzony w życie. Bez wątpienia jednak prezentowałby się ciekawie.

Realizacja projektu będzie trudna choćby ze względu na małe rozmiary urządzenia, konieczność zapewnienia odpowiedniego zasilania oraz wyświetlenie całych wiązek laserowych.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/aurora_zegarek1.jpg)

Pierwszy problem częściowo rozwiąże aktywacja wiązek, jedynie wtedy, kiedy chcemy sprawdzić godzinę. Drugi będzie trudniejszy do przeskoczenia. Można zastosować silniejszy, ale i bardziej energożerny laser, lub słabszy wraz z dystrybutorem jakiegoś gazu, w którego strumieniu wiązka byłaby widoczna. Którekolwiek rozwiązanie zostałoby wybrane problemem wciąż będzie wciśnięcie tego wszystkiego w małą koronę zegarka.

Jeżeli przychodzą Wam do głowy inne sposoby na wcielenie w życie pomysłu Jihuna Yeoma, to dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)