Autodestrukcja danych w służbie rewolucji!

Rząd amerykański w nietypowy sposób planuje pomagać opozycji walczącej z dyktatorskimi reżimami. Specjalnie przygotowana aplikacja ma chronić aktywistów i ich znajomych przed represją władz. W jaki sposób?

Rewolucja facebookowa
Rewolucja facebookowa
Grzegorz Nowak

29.03.2011 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd amerykański w nietypowy sposób planuje pomagać opozycji walczącej z dyktatorskimi reżimami. Specjalnie przygotowana aplikacja ma chronić aktywistów i ich znajomych przed represją władz. W jaki sposób?

Wydarzenia w Afryce zapoczątkowane przez rewolucję w Tunezji wciąż rozbrzmiewają w mediach, a ich konsekwencje wciąż dotykają mieszkańców. To szczególne wydarzenia także z punktu widzenia współczesnych mediów, ponieważ dużą rolę w organizowaniu protestów odgrywały portale społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter. Niestety, ich używanie może również stanowić zagrożenie dla protestujących.

Jeśli jakiś opozycjonista wpadnie w ręce policji, jego konto w serwisie społecznościowym to kopalnia wiedzy, a wszyscy jego znajomi są w kręgu potencjalnego zainteresowania tajnych służb. Rząd Stanów Zjednoczonych planuje znaleźć na to sposób, tworząc aplikację chroniącą użytkowników takich portali. Taki program miałby działać jak "przycisk alarmowy". W momencie zagrożenia wystarczy odpalić aplikację, a ta usunie wszelkie dane personalne łączące złapanego ze znajomymi.

Amerykański rząd rozważa również technologię, która pozwoliłaby na bardziej poufne kontaktowanie się, omijając różne rządowe zapory. Z uwagi na to, że technologie mobilne są coraz bardziej dostępne i popularne, mogą stanowić wartościowy oręż w walce o demokrację. To chcą właśnie wykorzystać Amerykanie.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.