Bang & Olufsen BeoSound 1 i 2: prestiżowe głośniki bluetooth z dźwiękiem w 360°

Bang & Olufsen BeoSound 1 i 2: prestiżowe głośniki bluetooth z dźwiękiem w 360°

Bang & Olufsen BeoSound 1 i 2: prestiżowe głośniki bluetooth z dźwiękiem w 360°
Jarosław Balcerzak
03.09.2016 10:18, aktualizacja: 10.03.2022 09:26

Producent prestiżowych systemów audio zaprezentował swoją wizję bezprzewodowych głośników. Wyróżniają się wyszukanym wzornictwem i świetnymi parametrami odtwarzania. Czy przekonają do siebie zamożnych melomanów?

Podwójna premiera renomowanej marki

Firmy Bang & Olufsen przedstawiać nie trzeba – ma już ugruntowaną pozycję i rozpoznawalność na rynku urządzeń audio w segmencie premium. Zwykle słyszymy o niej w kontekście bardziej klasycznych urządzeń do odsłuchu muzyki oraz współpracy z cenionymi producentami w zakresie dostarczania własnych rozwiązań audio.

Tym razem światło dzienne ujrzały dwa autorskie głośniki bluetooth, oferujące przestrzenny dźwięk emitowany w 360°. BeoSound 1 to urządzenie mniejsze, o wymiarach 16.2 × 32.7 cm i wadze 3.5 kg, z kolei BeoSound 2 to już 19.6 × 43.1 cm i aż 4.1 kg. Oba głośniki zostały wykonane z aluminium i w podobnej stylistyce, ale tylko mniejszy z nich dysponuje wbudowanym akumulatorem.

B&O BeoSound 1
B&O BeoSound 1

Bardzo duża moc i komfortowa obsługa

Skromniejszy gabarytowo głośnik jest dedykowany użytkownikom oczekującym mobilności, choć jego waga nieco ją ogranicza. Częściowo rekompensuje to czas pracy na baterii, zapewniający od 4 (odsłuch przy dużej głośności) do aż 16 godzin (głośność umiarkowana) ciągłej pracy. Deklarowane pasmo przenoszenia to 35 – 24300 Hz, a moc głośnika wynosi aż 60 W. Łączność bezprzewodową zapewnia wbudowany bluetooth 4.1 oraz dwuzakresowe WiFi 802.11 b/g/n.

Pełnowymiarowy BeoSound 2 do pracy wymaga ciągłego zasilania z sieci, ale odwdzięcza się bardziej rozbudowanym nagłośnieniem. Na jeden głośnik tonów niskich, dwa średnich i jeden wysokich przypada łączna moc 82 W. Łączność bezprzewodowa odbywa się w ten sam sposób co w BeoSound1.

Oba urządzenia możemy obsługiwać w dwojaki sposób – dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne lub touchpadem umieszczonym na szczycie głośników. Co ciekawe, uruchamia się on wyłącznie gdy zbliżymy się do głośnika, a to z kolei na bieżąco monitorują zintegrowane czujniki zbliżeniowe. Kolejnym ułatwieniem dla nabywców ma być zagwarantowane wsparcie usług takich jak Google Cast, Airplay oraz Spotify Connect.

B&O BeoSound 2
B&O BeoSound 2

Głośniki wyłącznie dla entuzjastów

Możliwościom obu urządzeń ciężko cokolwiek zarzucić – przełożenie mocy na gabaryty, wygodna obsługa, zgodność z popularnymi technologiami i aplikacjami robią niemałe wrażenie. Producent zadbał o każdy aspekt użytkowania, a to z pewnością dostarczy mnóstwo satysfakcji z użytkowania BeoSoundów, również mobilnie.

Ta klasa produktów ma jednak swoją cenę i na ich zakup pozwolą sobie jedynie najwięksi entuzjaści bezkompromisowego brzmienia z kompaktowych głośników. Segment premium rządzi się swoimi prawami, oczekując sowitej opłaty za jakość wykonania na najwyższym, światowym poziomie. Zakupu BeoSounda 1 można dokonać już teraz, jego koszt to 1500 dol. Model zasilany sieciowo w sklepach zadebiutuje w październiku, w cenie 1900 dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)