Bardzo wytrzymały kawałek stali!

Wszyscy wiemy, czym jest rzep. Spotykamy go w naszej odzieży, obuwiach, plecakach i wielu innych rzeczach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. A co byście powiedzieli na jego stalową odmianę, która wytrzymuje kilka ton?

metalowy-rzep
metalowy-rzep
Damian

Wszyscy wiemy, czym jest rzep. Spotykamy go w naszej odzieży, obuwiach, plecakach i wielu innych rzeczach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. A co byście powiedzieli na jego stalową odmianę, która wytrzymuje kilka ton?

Wyobrażacie sobie coś takiego? Pewnie teraz już tak, skoro zobaczyliście powyższe zdjęcie, ale nie zmienia to faktu, że pomysł jest dość oryginalny. Wpadli na niego niemieccy inżynierowie. Może nie do końca jest to rzep, ale z pewnością bardzo go przypomina.

Teraz troszkę statystyki. Twórcy tego "czegoś" twierdzą, że ich wynalazek jest w stanie wytrzymać temperaturę 800 stopni Celsjusza oraz utrzymać ciężar aż 7 ton. Nie wiadomo jednak, jak długi musi być taki pas, który miałby wytrzymać takie obciążenia, ale przynajmniej wiemy, że moglibyśmy zawiesić z dachu, np. Hummera. Tylko po co?

Takie rzepy na pewno znajdą zastosowanie w ogólnie pojętym przemyśle. Mogą być używane już w finalnych produktach oraz maszynach, które zajmują się tworzeniem tychże różnych rzeczy. Ciekawe tylko, czy da się jakoś rozszczepić obie warstwy tego "rzepu"...

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.