Baterie łazienkowe do 500 zł

Baterie łazienkowe do 500 zł

Za mniej niż 500 zł można kupić nowoczesną, elegancką baterię łazienkową
Za mniej niż 500 zł można kupić nowoczesną, elegancką baterię łazienkową
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/gzorgz
Tomasz Karkuć
19.08.2017 12:13, aktualizacja: 09.03.2022 10:58

Jeśli chcecie kupić bardzo wytrzymałą, a przy tym nowoczesną baterię łazienkową, musicie liczyć się z wydatkiem do 500 zł. Przyjrzeliśmy się bateriom umywalkowym z tej półki cenowej i musimy przyznać, że zrobiły one na nas naprawdę duże wrażenie. Oto nasze propozycje.

Bateria łazienkowa Omnires Y1215

Model Omnires Y1215 to jedyna w tym zestawieniu ścienna bateria łazienkowa do 500 zł. Nie jest to przestarzały kran z dwoma pokrętłami, który kiedyś montowano w ścianie nad umywalką, lecz nowoczesna bateria podtynkowa. Oznacza to, że korpus tej baterii łazienkowej po montażu będzie niewidoczny, a na ścianie pozostanie jedynie uchwyt i wylewka.

Jak podaje firma Omnires, zasięg wylewki w modelu Y1215 jest zależny od tego, jak głęboko w ścianie zamontowana zostanie ta bateria do umywalki. W zależności od sposobu montażu, zasięg wylewki w kranie może wynosić od 18 do 20,5 cm.

Bateria łazienkowa Teka Formentera 623310200

Jeśli uwielbiacie nietypowe, designerskie rozwiązania, to bateria łazienkowa Teka Formentera została stworzona właśnie dla was. Jej fenomen tkwi w otwartej wylewce, czyli takiej, która została prawie w całości pozbawiona górnej części obudowy. Dzięki temu można obserwować, jak strumień wody przepływa przez wylewkę, zanim wpadnie do umywalki.

Solidna, ceramiczna głowica zamontowana w baterii łazienkowej firmy Teka pozwala na dokładniejsze wyregulowanie temperatury strumienia wody. Korpus tej baterii do łazienki w cenie poniżej 500 zł został pokryty chromem, który ma chronić sprzęt przed rysami i otarciami.

Bateria łazienkowa Deante Hiacynt BQH B21M

Większość baterii łazienkowych, które można spotkać w sklepach, jest utrzymana w klasycznym, stalowym kolorze. Jeżeli macie problem ze znalezieniem umywalkowej baterii w innej barwie, to model Deante Hiacynt BQH B21M powinien się wam spodobać. Jest to bowiem czarna bateria łazienkowa do 500 zł, której korpus został pokryty wytrzymałym chromem.

Dużą zaletą baterii łazienkowej od Deante jest zamontowany w niej perlator, który powoduje mniejsze zużycie wody wskutek napowietrzenia jej strumienia. Jeśli chodzi o wymiary, kran Deante Hiacynt BQH B21M ma wylewkę o niespełna 10-centymetrowej długości i 3,5-centymetrowy otwór montażowy.

Bateria łazienkowa Mobi Venom

Jeżeli zależy wam na na dużej baterii łazienkowej poniżej 500 zł, to gorąco polecamy produkt Mobi Venom. Ta bateria łazienkowa ma wysoki, bo prawie 27-centymetrowy korpus. Jednak jej największym atutem jest zasięg wylewki, który wynosi dokładnie 19,8 cm, co sprawia, że ta bateria łazienkowa w naszym zestawieniu nie ma sobie równych. Jest to więc raczej kran do sporych umywalek.

Cechą, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku baterii łazienkowych, jest przepustowość. Bateria łazienkowa Mobi Venom ma przepustowość na poziomie 12 litrów na minutę (zakładając, że ciśnienie wody wynosi 3 bary) – to niezły wynik jak na sprzęt tej klasy.

Bateria łazienkowa Grohe Sail Cube 23435000

Jedną z najlepszych małych baterii łazienkowych do 500 zł jest z kolei model Grohe Sail Cube. Ta bateria łazienkowa świetnie nadaje się do niewielkich umywalek, które często są instalowane w ubikacjach.

Wysokość wylewki w baterii łazienkowej Grohe Sail Cube wynosi 9,4 cm i jest prawie równa jej długości (9,8 cm). Również korpus tej baterii do umywalki nie jest duży, gdyż jego wysokość to 15,5 cm. Ponadto obudowa baterii łazienkowej Grohe Sail Cube jest wykonana z mosiądzu, co na pewno dobrze będzie wpływać na jej wytrzymałość.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)