Bezprzewodowe słuchawki douszne Jabra Elite 75t. Czy na pewno lepsze od poprzednika?

Bezprzewodowe słuchawki douszne Jabra Elite 75t. Czy na pewno lepsze od poprzednika?

Bezprzewodowe słuchawki douszne Jabra Elite 75t. Czy na pewno lepsze od poprzednika?
Bolesław Breczko
31.01.2020 16:01

Jabra Elite 75t, to następca cenionych 65t (i 65t active, które są prawie identyczne). Poprzednik zdobył uznanie przede wszystkim za stosunek jakości do ceny. Niezwykle funkcjonalne i dobrze brzmiące słuchawki kosztują ok 550 zł, co plasuje je mniej więcej na średniej półce cenowej wśród słuchawek typu true wirelss.

Model 75t ma budować na pozytywnych doświadczeniach z używania 65t i dodać nowe. Jabra Elite 75t są mniejsze, działają dłużej i wg producenta brzmią lepiej. A jak jest naprawdę i czy przypadkiem "lepsze nie jest wrogiem dobrego", jak mówi popularne powiedzenie? Sprawdźmy.

Najpierw dwa słowa o moich doświadczeniach z wcześniejszym modelem, czyli Jabra Elite 65t Active, których używam regularnie (są prawie identyczne z podstawą wersją, bez Active). Mam do nich kilka zastrzeżeń, przede wszystkim dotyczących fizycznych przycisków sterowania i braku portu USB-C w ładowarce/etui. Ogólnie uważam je za solidny i niezawodny produkt i korzystam z nich regularnie, dlatego chętnie zgodziłem się na test nowego modelu 75t.

Obraz
© WP

Pierwsze wrażenia

Pierwsze chwile z nowymi Jabra Elite 75t pełne były rozbieżnych doświadczeń. Po wyciągnięciu etui ze słuchawkami z kartonu ucieszyłem się na widok portu ładowania USB-C, ale rozczarował mnie materiał samego etui, na którym mocno widoczne są tłuste ślady i zarysowania, przez co wyglądają po prostu tanio.

Chociaż nie przeszkadzał mi kształt i waga modelu Elite 65t Active, to mniejszy rozmiar 75t uznałem za dobry krok. Niestety szybko się okazało, że nowy kształt słuchawek zupełnie nie pasuje do mojego ucha, jest niewygodny, a słuchawki co chwile wypadają. Cóż w końcu każdy ma inną małżowinę uszną (podobno różnią się, jak odciski palców) i stwierdziłem, że może ten model jest po prostu nie dla mnie.

Obraz
© WP

Czy kształt słuchawek jest problemem?

Dlatego o przetestowanie w codziennym użytkowaniu słuchawek Jabra Elite 75t poprosiłem redakcyjną koleżankę. Okazało się, że też miała problem z dopasowaniem ich do ucha, a sprawę dodatkowo skomplikowały przyciski. Za każdym razem, gdy próbowała poprawić słuchawkę w uchu to jednocześnie, przypadkowo wyłączała sobie muzykę.

Pomocna koleżanka na plus oceniła: wygląd słuchawek i etui, czas działania na baterii i jakość brzmienia. Jednak ze względów na problemy z ergonomią oraz personalne przyzwyczajenia stwierdziła, że pozostanie przy zwykłych słuchawkach na kabel.

Świetne funkcje

Pomijając problemy z utrzymaniem się słuchawek w uszach, Jabra Elite 75t prezentują się imponująco. Dźwięk jest głęboki i bogaty z przyjemnymi basami, słuchawki działają ok. 6-7 godzin, a etui zapewnia dodatkowe trzy ładowania. Słuchawki automatycznie łączą się z telefonem po wyjęciu ich z etui i same się wyłączają po schowaniu ich. Wyposażenie ich w magnesy powoduje, że łatwo wskakują na swoje miejsce w etui. Zainstalowanie na telefonie dedykowanej aplikacji Jabra Sound+ daje jeszcze większą kontrolę i możliwości.

Obraz
© WP

Oprócz standardowego equalizera i możliwości wybrania presetów (mowa, basy, treble, itp.), aplikacja daje następujące możliwości:

  • ustawienie zachowania słuchawki przy wyciągnięciu jednej słuchawki z ucha (pauzowanie muzyki lub brak akcji),
  • ustawienie natężenia funkcji "hear through", czyli nasłuchiwania dźwięków otoczenia,
  • ustawienie zachowania słuchawek podczas połączenia głosowego (czy własny głos ma być słyszalny , priorytet bluetoot, preset dźwiękowy, itp.),
  • określenie czasu, po jakim zestaw słuchawkowy się wyłączy, jeśli nie jest używany,
  • tryb nauki z kilkoma "pejzażami dźwiękowymi", takimi jak: biały szum, wentylator, wodospad, nurkowanie, fale, deszcz, burza, itp.
  • odnajdywanie słuchawek na mapie.

Niestety nie dla mnie

Mimo wszystkich plusów, świetnego brzmienia i wygody obsługi Jabra Elite 75t ja zostanę przy poprzedniej wersji. Niestety fakt, że nie jestem ich w stanie dopasować do swojego ucha, przekreśla wszystkie plusy nawet najlepiej brzmiących słuchawek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)