Bezsensowny monitor? To odpowiedź na współczesne trendy

Wiele osób lubi przeglądać media społecznościowe i robi to niemal codziennie. Firmy technologiczne starają się wkomponować w panujące trendy, czego wynikiem bywają zaskakujące propozycje. Pozornie bezużyteczny monitor, tak naprawdę ma spełniać potrzebę wielu użytkowników sieci.

Bezsensowny monitor? To odpowiedź na współczesne trendy
Źródło zdjęć: © Elsonic
Marcin Hołowacz

26.11.2021 12:04

Dane pokazują wyraźny wzrost zainteresowania ludzi w korzystaniu z mediów społecznościowych. Serwis Backlinko informuje, że w ciągu ostatniej dekady social media potroiły swoją bazę użytkowników i w lipcu 2021 roku osiągnęły poziom 4,48 miliardów osób.

Trudno się nie zgodzić z tym, że media społecznościowe mają ogromny wpływ na świat i wciąż zmieniają wiele rzeczy związanych z otaczającą nas rzeczywistością. Świetnym przykładem jest monitor, który na pierwszy rzut oka może się wydawać nieudanym projektem.

Monitor idealny do mediów społecznościowych

Bardzo wąski, wysoki, dość nietypowy sprzęt firmy Elsonic stanowi nietypową propozycję. Model o nazwie EK-MD088 ma 8,8-calową matrycę TFT o rozdzielczości 420×1920 pikseli, a proporcje wynoszą 7:32. Trzeba przyznać, że standardowe korzystanie z komputera wyposażonego w EK-MD088, niewątpliwie mogłoby się okazać wyzwaniem.

Zamysł jest jednak taki, żeby tego typu sprzęt służył do przeglądania mediów społecznościowych. Statystyki przytoczone na wstępie pokazują, że popularność takich platform jak Facebook czy Twitter istotnie wzrosła. Ich użytkownicy często wpadają w wir nieustannego przewijania, tak zwanego scrollowania feedu z wszelkiej maści informacjami. Być może warto sobie to ułatwić specjalnym monitorem?

Ekran o nietypowych parametrach ma szansę na okazanie się strzałem w dziesiątkę, ale to oczywiście zweryfikuje rynek. W przeliczeniu na złotówki, produkt firmy Elsonic może kosztować około 500 zł, a wysyłki pierwszych egzemplarzy rozpoczną się już w lutym 2022 roku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.