Big Project. Chcesz zrobić coś fajnego? Oxford ma dla Ciebie 30 tys. euro!
Wiecie, ile moim zdaniem są warte nasze genialne pomysły? Nic. Zero. Są bezwartościowe. Dlaczego? Bo sam pomysł ma wartość kartki papieru, na której go zapisano. Kluczem do wszystkiego jest realizacja. Masz pomysł na coś szalonego, pożytecznego, co zmieni świat na lepsze i dostarczy wiele zabawy?
Wiecie, ile moim zdaniem są warte nasze genialne pomysły? Nic. Zero. Są bezwartościowe. Dlaczego? Bo sam pomysł ma wartość kartki papieru, na której go zapisano. Kluczem do wszystkiego jest realizacja. Masz pomysł na coś szalonego, pożytecznego, co zmieni świat na lepsze i dostarczy wiele zabawy?
Nie chowaj go do szuflady, gdzie nie będzie miał żadnego znaczenia, tylko go zrealizuj. Nie masz na to pieniędzy? Nie szkodzi – jeśli wymyślisz coś wyjątkowego, Oxford ma dla Ciebie 30 tys. euro!
Masz pomysł? Najwyższy czas, by go zrealizować!
Oxford to producent wysokiej jakości artykułów papierniczych – robią m.in. teczki i notesy. Niedawno ogłosili międzynarodowy konkurs Oxford Big Project. To spełnienie marzeń dla wszystkich, którzy wymyślili coś wyjątkowego, ale nie wiedzieli, w jaki sposób to sfinansować. Dlaczego?
Główną nagrodą w konkursie jest 30 tys. euro, czyli mniej więcej 125 tys. złotych. Co można zrobić za te pieniądze? No cóż, to zależy wyłącznie od Was. Jeśli masz 16 – 25 lat i głowę pełną pomysłów, nie czekaj. Zarejestruj się! Tu znajdziesz formularz rejestracyjny.
Pięć etapów na drodze do zwycięstwa
Drugim etapem jest otwarte głosowanie na 20 najlepszych projektów, wyłonionych przez Oxford’s European Jury. Ten etap zakończy się 15 grudnia. Co istotne, w tej fazie konkursu przewidziano nagrody również dla uczestników głosowania.
// < ![CDATA[
(function() {
if (document.readyState === 'complete') return;
if (typeof EbuzzingCurrentAsyncId === 'undefined') window.EbuzzingCurrentAsyncId = 0;
else EbuzzingCurrentAsyncId++;
var containerId = 'EbuzzingVideoContainer' + EbuzzingCurrentAsyncId;
document.write('');
eval('window.EbuzzingScriptParams_' + containerId + ' = ;');
var s = document.createElement('script');
s.async = true; s.defer = true;
s.src = '//crunch.ebuzzing.com/seed_buzz1133503.js?target=' + containerId;
var x = document.getElementsByTagName('script')[0];
x.parentNode.insertBefore(s, x);
})();
// ]]>
Do trzeciego etapu przejdzie pięciu wyłonionych w głosowaniu zwycięzców, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie – chodzi o doprecyzowanie pomysłów, dopracowanie szczegółów i przygotowanie projektów do oceny przez Grand Jury.
Przedostatni etap to prezentacja projektów przed Grand Jury, które wybierze spośród nich jednego zwycięzcę, do którego trafi nagroda w wysokości 30 tys. euro, czyli około 125 tys. złotych.
Etap piąty to czas na realizację – przed końcem lipca 2014 roku Big Project stanie się rzeczywistością!
Co zrobić, aby wygrać?
Przecież biurka, z których korzystamy na co dzień, zostały zaprojektowane do pisania listów gęsim piórem! Czas to zmienić.
A jak wygląda zgłoszenie do konkursu od strony technicznej? Wszystko jest banalnie proste i nie zajmie więcej, niż kilka minut. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego (brawa za sensowny algorytm weryfikujący siłę i poprawność hasła!) pojawi się kolejny, w którym w telegraficznym skrócie opisujemy nasz Big Project.
W formularzu jest miejsce na nazwę projektu i opcjonalne zdjęcie. Następnie wybieramy jedną z czterech kategorii, do której chcemy go przyporządkować: Big Fun to zabawa i rozrywka, Big Team to projekt zespołowy, Big out of the box charakteryzuje się wyjątkową oryginalnością, a Big Heart będzie służył celom charytatywnym.
Nie trzeba pisać długich wypracowań. A właściwie nie można – ktoś poszedł po rozum do głowy i wyszedł ze słusznego założenia, że dobry pomysł da się opisać krótkim zdaniem. Dlatego, tak jak w Twitterze, trzeba się streszczać i zmieścić w 140 znakach.
Jeśli jednak potrzebujemy więcej miejsca, to w formularzu możemy podać link do strony, na której obszerniej opiszemy detale naszego projektu. Poza linkiem możemy również dołączyć plik (maksymalnie 5 MB!) ze szczegółowym opisem lub filmem (akceptowane formaty to PDF, MP4, MPEG i AVI).
Co istotne, nie musimy wypełniać formularza od razu w całości – przed zgłoszeniem naszego Big Projectu możemy zachować wersję roboczą, do której wrócimy po ponownym zalogowaniu na stronie.
A zatem, do dzieła! Wymyśl, co chcesz robić, wejdź na stronę OxfordBigProject.com i zarejestruj się. Nie ma sensu marnować dobrych pomysłów – kasa czeka!