Bike Intermodal. Lekki składak nowej generacji
16.05.2014 08:17
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Co zrobić z rowerem, kiedy idziemy do restauracji? Gdzie trzymać go zimą, jeżeli mamy małe mieszkanie, bez piwnicy? Twórcy Bike Intermodal przekonują, że mają mobilne rozwiązanie.
To na razie prototyp, ale twórcy liczą, że już niebawem Bike Intermodal trafi na ulice europejskich miast. Czemu mielibyśmy się nim zainteresować?
Nie tylko dlatego, że jest lekki - waży zaledwie 7,5 kg. Na dodatek możemy go złożyć w skrzynkę o wymiarach 50 x 40 x 15 cm, co oznacza, że pojazd dosłownie staje się mobilny.
Wszędzie wjedzie
Nie musimy zostawiać go na dworze, bo wszędzie zabierzemy go ze sobą. Co za problem postawić go w kinie przy siedzeniu lub wstawić do szafy, nawet w kawalerce? No właśnie, żaden.
Projektanci prototypu Bike Intermodal chwalą się, że rower zajmuje jedną piątą miejsca w porównaniu do innych podobnych pojazdów. Jest też lekki, a w planach jest jeszcze lżejsza wersja, bo twórcy chcą przy produkcji wykorzystać grafen, co przy okazji wzmocni ramę.
Informacja prasowa
Sercem roweru jest rama, który otwiera się i zamyka niczym podwozie samolotu.Wykonana z odlewu aluminium lub magnezu, wykorzystuje także nietypowy element - liny żeglarskie.
Bike Intermodal sprzedawany ma być też w wersji z elektrycznym silnikiem, dzięki czemu jazda będzie wymagała od nas mniejszej energii. Takie wspomaganie będzie jednak kosztowne, bo za model z dodatkiem zapłacić trzeba będzie 1300 euro. 800 euro kosztować ma wersja bez silnika, a na 500 euro wyceniono podstawową wersję - „fixie”, czyli bez wolnego biegu, w której pedały cały czas się obracają.
Za wygodę się płaci
Drogo, ale być może warto dopłacić za niewielką wagę i mobilność. Płacimy raz, a znika problem z „parkowaniem” czy przenoszeniem roweru w środkach transportu.