Bing jest ciągle ulepszany - kiedy ostatecznie zastąpi Google?

Microsoft robi wszystko, co może by jego wyszukiwarka odniosła rynkowy sukces. Do śpiewania o Bingu zmuszane są dzieci, a pracownicy firmy niemal każdego dnia dokładają nowe (i coraz lepsze) funkcje dla użytkowników.

Bing jest ciągle ulepszany - kiedy ostatecznie zastąpi Google?
Krzysztof Bartnik

Microsoft robi wszystko, co może by jego wyszukiwarka odniosła rynkowy sukces. Do śpiewania o Bingu zmuszane są dzieci, a pracownicy firmy niemal każdego dnia dokładają nowe (i coraz lepsze) funkcje dla użytkowników.

Cykl bardziej widocznych zmian rozpoczął się od zmiany serwisu MSN Videos na Bing Videos i włączeniu dostępnych tam filmików do wyników wyszukiwania na Bing.com. Później przyszła pora na odświeżenie map (Bing Maps), które w moim prywatnym odczuciu wyglądają o wiele atrakcyjniej niż ich google-owski odpowiednik.

Wreszcie wczoraj Microsoft dorzucił do rezultatów zapytań wyniki z innej wyszukiwarki - Wolfram Alpha. Bing korzysta z algorytmów WA do prezentacji wyników z dziedzin typowo naukowych oraz dotyczących skomplikowanych obliczeń. Ten ostatni krok to potwierdzenie sojuszu zawartego pod koniec sierpnia.

Na bieżąco są też do wyszukiwarki wprowadzane mniejsze poprawki i usprawnienia (można np. przeglądać poprzednie grafiki umieszczane na stronie głównej).

Ciągłe podgryzanie Google pokazuje, że Microsoft traktuje rywalizację bardzo poważnie i nie zamierza odpuszczać. Nie ma się co dziwić. Każdy dodatkowy procent udziałów w rynku powinien przekładać się na przychody liczone w milionach dolarów.

Jako użytkownik zwyczajnie lubię mieć wybór. Narzędzia Microsoftu to z pewnością realna alternatywa dla rozwiązań Google.

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.