Bird Buddy - karmnik dla ptaków z kamerą, WiFi i sztuczną inteligencją

Bird Buddy - karmnik dla ptaków z kamerą, WiFi i sztuczną inteligencją

Karmnik Bird Buddy
Karmnik Bird Buddy
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Łukasz Michalik
22.12.2020 13:17, aktualizacja: 08.03.2022 14:26

Zima – ta prawdziwa, sprzed dziejącej się na naszych oczach katastrofy klimatycznej – to czas, gdy nasza pomoc może być potrzebna okolicznym ptakom. Dzięki karmnikowi Bird Buddy możemy sprawdzić, kto z niej korzysta. A przy okazji zgromadzić imponującą kolekcję zdjęć.

Jak ulepszyć karmnik dla ptaków? Twórcy Bird Buddy postanowili wyposażyć ptasią stołówkę w nieco praktycznej elektroniki. Zaprojektowali niewielki karmnik, w którym umieścili przezroczysty pojemnik na karmę z grawitacyjnym dozownikiem.

Pod niewielkim zadaszeniem znalazło się miejsce dla czegoś jeszcze – niewielkiego modułu z kamerą, który po naładowaniu przez gniazdo USB-C, automatycznie robi zdjęcia odwiedzającym karmnik ptakom.

Sam sprzęt to jednak nie wszystko – kamera działa bowiem pod kontrola oprogramowania, które nie tylko automatycznie fotografuje ptaki, ale także rozpoznaje gatunek uskrzydlonych gości. Twórcy karmnika zapewniają, że oprogramowanie, nazywanie szumnie sztuczną inteligencją, jest w stanie rozpoznać 1000 gatunków ptaków.

Bird Buddy (Kickstarter video)

Karmnik dla ptaków z kamerą

Bird Buddy współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną, jest wyposażony także w łączność bezprzewodową – moduły WiFi i Bluetooth, a także mikrofon, dzięki czemu karmnik oferuje także strumieniowanie wideo, pozwalając na bieżący podgląd przylatujących ptaków. Wisienką na torcie są dodatkowe akcesoria, wśród których na uwagę zasługuje solarny daszek, zapewniający kamerze dodatkowe zasilanie.

Bird Buddy jest dostępny w przedsprzedaży w cenie 139 euro (ok 625 zł). Warty uwagi jest wielki sukces tego sprzętu na Kickstarterze. Twórcy karmnika zakładali zbiórkę w wysokości, w przeliczeniu, 224 tys. zł. Do tej pory zebrali ponad 9 mln, a do końca kampanii zostały jeszcze ponad 3 tygodnie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)