Blu‑ray w samochodzie? Fajnie, fajnie, tylko po co?

Firma Audiovox pochwaliła się pierwszym na świecie odtwarzaczem samochodowym Blu-ray. W pierwszej chwili robi on wrażenie. Potem pojawia się pytanie - po co komu taki odtwarzacz w aucie?

Blu-ray w samochodzie? Fajnie, fajnie, tylko po co?
Szymon Adamus

Firma Audiovox pochwaliła się pierwszym na świecie odtwarzaczem samochodowym Blu-ray. W pierwszej chwili robi on wrażenie. Potem pojawia się pytanie - po co komu taki odtwarzacz w aucie?

Jak wiecie, stoję murem za wszystkim, co związane z HD, ale Blu-ray w aucie jest moim zdaniem zbędny. Ekraniki w zagłówkach są najczęściej tak małe, że nawet jeśli będą miały chociażby 720p, to i tak nie będzie go zbyt dobrze widać. Co więcej, w czasach, gdy filmy można odtwarzać na laptopie, komórce, PDP, iPadzie i setkach innych urządzeń, powoli takie kino domowe na kółkach traci sens. Przynajmniej moim zdaniem. Tak czy siak AVDBR1 trafi do sklepów za wielką wodą wiosną tego roku.

Odtwarzacz będzie kosztował 349,99 dolarów, czyli ok. 1000 zł. Niemało. Player będzie można zainstalować w bagażniku lub pod siedzeniem. Zaoferuje on obsługę BD-Live i WiFi, ale nie wiem do końca, jak niby mamy coś takiego wykorzystać w czasie jazdy. Chyba że staniemy przy fast foodzie i podepniemy pod hot spota.

Zainteresowani? Ja nie bardzo.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.