Bluesmart - walizka, której nikt nie ukradnie! Nie zapłacisz też za nadbagaż

Bluesmart - walizka, której nikt nie ukradnie! Nie zapłacisz też za nadbagaż
Adam Bednarek

21.10.2014 08:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak, Bluesmart to inteligentna walizka. Gdzie jak gdzie, tutaj współpraca ze smartfonem naprawdę jest potrzebna.

Bluesmart - wiesz, gdy walizka znika

Jeżdżąc autobusami często zastanawiałem się, co by się stało, gdyby ktoś z bagażnika wyjął akurat moją walizkę - celowo lub przez przypadek. Skąd miałbym wiedzieć, gdzie ją zabrano? Kiedy? Kierowca rzadko kiedy kontrolował kto walizkę wkłada i kto ją wyciąga. I czy na pewno bierze swoją…

Bluesmart - The World's First Smart Connected Carry-on Suitcase

Wnioski zazwyczaj były smutne - walizka po prostu by przepadła. Na utratę bagażu narażeni jesteśmy na dworcach, w sklepach czy na lotnisku. Jak się przed tym bronić?

Kupując Bluesmart, czyli inteligentną walizkę, która współpracując ze smartfonem od razu da znać, gdy się od nas oddali i wypada z zasięgu. Tracąc połączenie Bluetooth dostaniemy powiadomienie i sprawdzimy ostatnią lokalizację.

Obraz

Twórcy liczą na to, że Bluesmart stanie się światowym hitem, tworząc przy tym społeczność. Wówczas nawet gdyby walizka się zgubiła (albo przez błąd poleciała do innego kraju) będziemy wiedzieć, gdzie jest, bo znajdzie się w zasięgu innych użytkowników aplikacji Bluesmart.

To jednak melodia przyszłości. Najważniejsze jest, że i bez tego Bluesmart dba o bezpieczeństwo naszych rzeczy. Smartfon przydaje się bowiem nie tylko do informowania o zgubie, ale może pełnić też funkcję klucza, automatycznie otwierając odblokowując zamek, gdy jesteśmy w pobliżu. Przy okazji dostaniemy też powiadomienie, gdy ktoś będzie przy walizce grzebał pod naszą nieobecność.

Obraz

Bluesmart dzięki wbudowanym czujnikom poinformuje też o wadze transportowanych przedmiotów i ostrzeże w razie przekroczenia limitu. Ciekawą funkcją jest też wbudowany bank energii - nie trzeba brać dodatkowego, walizka może uratować sprzęt w podróży. I to nie jeden, a dwa, w tym samym czasie.

Obraz

Twórcy Bluesmart zapewniają, że w walizce wygodnie przewozi się elektroniczne gadżety. I co najważniejsze, ma się do nich łatwy dostęp. To w sumie zabawne, że o tak podstawowych rzeczach wspominamy na końcu. No cóż, w inteligentnej walizce przewożenie jest najmniej istotne…

Bluesmart można kupić na Indiegogo - jeszcze dostępne są egzemplarze w promocyjnej cenie, kosztujące 215$. Premiera w sierpniu przyszłego roku. Jeśli dużo podróżujecie, może to być najważniejszy zakup w 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)