Boom na rowery trwa. Dlatego w tym sezonie może być problem z kupnem nowego

Pandemia sprawiła, że Polacy przesiedli się na jednoślady. Rosnące zainteresowanie odnotowano już w pierwszych tygodniach pandemii. Po roku sytuacja wcale nie prezentuje się lepiej.

Boom na rowery trwa. Dlatego w tym sezonie może być problem z kupnem nowego
Adam Bednarek

22.03.2021 | aktual.: 08.03.2022 14:13

Oczywiście z perspektywy tych, którzy chcą kupić rower lub też wymienić części. Dla sprzedawców ostatnie miesiące to ręce pełne pracy.

"Business Insider" cytuje badania Głównego Urzędu Statystycznego, z którego wynika, że "w pandemicznym maju 2020 r. produkcja rowerów w Polsce była najwyższa od 4 lat".

Łącznie powstało ich prawie 120 tys. Dla porównania to o 33,4 proc. więcej niż w maju 2019 roku.

Dobrą sprzedażą firmy zaczęły chwalić się jeszcze w 2020 roku. "Sprzedaż rowerów od maja jest na bardzo wysokim, rekordowym poziomie" - mówił przedstawiciel marki Romet.

Mimo że produkcja ruszyła, to spadła dostępność niektórych modeli. Wzrosły za to ceny jednośladów. Wpływ miało na to także to, że pandemia przerwała łańcuch dostaw. Przestały działać niektóre fabryki, a sam transport został wstrzymany. To wywindowało ceny.

Według szefa firmy AirBike, cytowanego przez "BI", "ceny hurtowe skoczyły o 20-25 proc.", a ceny komponentów to nawet 30- 50 proc. podwyżki. Rafał Gębara z Decathlonu mówi o 10-20 proc. globalnym wzroście cen.

Ceny jednak nie są największym problemem, a to, że niektórych elementów nie można obecnie dostać. To sprawia, że czas dostawy wybranych modeli to… maj 2022 r.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.