BOSEbuild Speaker Cube: głośnik Bluetooth do samodzielnego montażu

Jak działa bezprzewodowy głośnik? To proste: nauczymy się tego, samodzielnie budując takie urządzenie. Jest to możliwe dzięki zestawowi BOSEbuild Speaker Cube.

BOSEbuild Speaker Cube
BOSEbuild Speaker Cube
Łukasz Michalik

30.06.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:40

Jak działają otaczające nas urządzenia?

Bardzo często otacza nas technologia, której nie rozumiemy. Urządzenia po prostu działają, a to, co dzieje się w ich wnętrzu dla wielu użytkowników pozostaje czarną magią. To znak czasów – korzystając z dobrodziejstw cywilizacji i żyjąc w rozwiniętym społeczeństwie możemy się specjalizować i nie musimy już znać się na wszystkim.

To jednak tylko jedna strona medalu. Jest i druga, w postaci przekonania, że warto wiedzieć jak najwięcej. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy i jaka wiedza może się nam przydać.

Problem polega na tym, że – przynajmniej w przypadku elektroniki – różne urządzenia coraz gorzej sprawdzają się w roli pomocy naukowych.

Steve Jobs mógł w latach dzieciństwa rozwijać swoją pasję, rozkręcając w garażu rodziców stare radia. Dzisiaj coraz więcej sprzętów nie daje takiej możliwości. Producenci często stosują trudne do demontażu obudowy i zintegrowane podzespoły, co podsyca powszechne przekonanie o planowym starzeniu produktów. Zamiast naprawiać uszkodzone gadżety najczęściej po prostu kupuje się nowe.

BOSEbuild Speaker Cube
BOSEbuild Speaker Cube

Bose prezentuje głośnik Bluetooth

Na szczęście są wyjątki od tej reguły, czego przykładem jest głośnik firmy Bose, specjalizującej się w produkcji sprzętu audio. W jej ofercie znajdują się m.in. niewielkie, przenośne głośniki Bluetooth, a jeden z nich posłużył do opracowania ciekawego zestawu o nazwie BOSEbuild Speaker Cube.

Jest to gadżet zaprojektowany z myślą o młodszych użytkownikach. Zestaw pozwala na samodzielne złożenie głośnika Bluetooth, w czym pomoże aplikacja mobilna (na razie tylko na iOS) z instrukcją montażu.

Sama budowa głośnika nie stanowi wielkiego wyzwania i – jak zapewnia producent – powinien sobie z nią poradzić rozgarnięty 8-latek. Łączenie podzespołów jest pretekstem do tego, by pokazać i wyjaśnić, co znajduje się wewnątrz i w jaki sposób powstają słyszane przez nas dźwięki. Zadanie to ułatwia przezroczysta, podświetlana obudowa, pokazująca wnętrze gadżetu.

BOSEbuild Speaker Cube

BOSEbuild Speaker Cube
BOSEbuild Speaker Cube

Najlepsza zabawka edukacyjna

Przyznaję, że pomysł bardzo przypadł mi do gustu – nauka przez zabawę to w przypadku młodszych użytkowników chyba najlepsza z możliwych metod. Mankamentem jest za to cena zestawu, wynosząca – bez kosztów wysyłki – 150 dolarów.

Jak za bezprzewodowy, niewielki głośnik to sporo, nawet jeśli jego producentem jest znana firma. Z drugiej strony – jeśli potraktujemy BOSEbuild Speaker Cube nie tylko jako przenośne źródło dźwięku, ale i inspiracji dla najmłodszych – propozycja Bose zaczyna prezentować się interesująco.

Tym bardziej, że słuchając muzyki, mały majsterkowicz będzie mógł wskazać na głośnik i obwieścić z dumą: ja to zrobiłem! W czasie, gdy podstawową zdolnością manualną stało się mazanie palcem po szklanym ekranie, to całkiem niezły powód do dumy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.