Budki telefoniczne powracają?

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy każdy nosi przy sobie telefon komórkowy, budki telefoniczne są skazane na wymarcie. Projektanci przekonują, że ich czas jeszcze nastąpi.

BuzziHood
BuzziHood
Maciek Kurek

28.01.2012 09:00

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy każdy nosi przy sobie telefon komórkowy, budki telefoniczne są skazane na wymarcie. Projektanci przekonują, że ich czas jeszcze nastąpi.

Co ciekawe, budki mają powrócić w swojej pierwotnej funkcji, jaką jest dzwonienie. Oczywiście, nie chodzi o korzystanie z automatu na karty telefoniczne. Nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury mają umożliwiać korzystanie z komórki. I to nie na ulicy, ale w biurze.

Projekty stworzone przez belgijskiego producenta mebli Buzzispace są bowiem przeznaczone do prowadzenia rozmów w przestrzeniach biurowych o dużej powierzchni. Projektanci stwierdzili, że praca na tzw. open space nie zapewnia dostatecznej intymności. W końcu w każdej chwili można zostać podsłuchanym.

BuzziHood
BuzziHood

Kabiny BooziHood wykonane z kolorowego filcu mają za zadanie nie dopuścić prywatnych rozmów do postronnych uszu. Dla osób, które nie mogą się skupić i potrzebują spokoju do pracy przeznaczono większe kabiny BuzziSpace, umożliwiające pracę w spokojnym otoczeniu.

BuzziSpace
BuzziSpace

Źródło: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.