Buduje reaktor atomowy... w domu!

Trzydziestodwuletni informatyk z Nowego Jorku, Mark Suppes postanowił oderwać się na chwilę od pracy przy komputerze. Dla rozrywki spróbował skonstruować domowy reaktor atomowy. Jak idą prace?

Buduje reaktor atomowy... w domu!
Paweł Żmuda

24.06.2010 16:30

Trzydziestodwuletni informatyk z Nowego Jorku, Mark Suppes postanowił oderwać się na chwilę od pracy przy komputerze. Dla rozrywki spróbował skonstruować domowy reaktor atomowy. Jak idą prace?

Budowa reaktora rozpoczęła się dwa lata temu. Już wtedy Suppens zainwestował w projekt sporo gotówki. Na części zakupione na eBayu wydał aż 35 tysięcy dolarów. Później dokupił komponentów za kolejne 4 tysiące.

"Wierzę, że pracuje nad technologią, która w przyszłości może pomóc w rozwiązaniu naszych problemów z poborem energii", mówi konstruktor.

Mimo ciągłych postępów w pracy, domowy reaktor nie stanowi żadnego zagrożenia dla sąsiadów informatyka mieszkającego na Brooklynie. Suppes nie posiada niestety żadnych radioaktywnych materiałów takich jak uran czy pluton. Prace nad domowym reaktorem będą trwały dalej. Pomysłowy informatyk ze Stanów Zjednoczonych ma nadzieję, że uda mu się zbudować sprzęt zdolny do fuzji jądrowej. Ciekawe, czy mu się uda...

Źródło: bbc

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.