Butelka, w której woda nigdy się nie skończy?

Wszystko opiera się na użyciu jednostki chłodzącej i energii kinetycznej wytwarzanej przez człowieka podczas marszu. W wyniku tego butelka "wyciąga" wodę z powietrza. Takie jest przynajmniej założenie projektanta.

Butelka, w której woda nigdy się nie skończy?
Marek Maruszczak

04.06.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko opiera się na użyciu jednostki chłodzącej i energii kinetycznej wytwarzanej przez człowieka podczas marszu. W wyniku tego butelka "wyciąga" wodę z powietrza. Takie jest przynajmniej założenie projektanta.

Koncept nosi nazwę Blu Bottle, a jego autorem jest Yuri Teodorowych.

Obraz

Jednostka chłodząca umieszczona w butelce ma obniżać temperaturę powietrza tak długo, aż skondensuje się ono na dnie butelki w formie wody. Wszystko jest zasilane dzięki wykorzystaniu energii kinetycznej wytwarzanej podczas marszu. W procesie pozyskiwania wody wykorzystana jest także mała pompa oraz komory ciśnieniowe. Niestety projektant nie ujawnia więcej szczegółów.

Obraz

Trzymanie urządzenia podczas chodzenia ma wystarczyć do ciągłego uzupełniania zapasów wody. Brzmi pięknie, może aż za pięknie. Nie jestem ekspertem, ale projekt przypomina mi tego rodzaju pomysły, które świetnie wyglądają, ale tylko na papierze.

Jeżeli jest inaczej to pomysł Yuriego oznacza prawdziwą rewolucję i może pomóc zachować życie wielu osobom umierających, na co dzień z powodu braku wody pitnej.

Będę obserwował rozwój projektu i pomimo lekkiego sceptycyzmu mam nadzieję, że już niedługo uda się wprowadzić go w życie.

Źródło: Tuvie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.